dzungli o oceanu29 lipca 2018 roku, na kolejnym spotkaniu DKK w filii w Bożnowie, przeczytaliśmy i omawialiśmy książkę A. Ginko "Baśnie z dżungli i oceanu''. Przeczytaliśmy też wiadomości o rafie koralowej i zasobach dżungli.Książka jest skarbnicą wiedzy poznawczej jak i pouczającą lekcją dla dzieci i dorosłych. Sytuacje jakie zdarzają  się zwierzętom z książki, zdarzają się także ludziom. Rybka Rybik z pierwszej bajki, mimo że była psotnikiem, miała dobre serce i uratowała życie rodzinie ryb Migotek, narażając własne życie. Dzięki temu miała wsparcie u Migotek do końca życia. Małpka Długa, z innej bajki, lubiła dokuczać swoim braciom i siostrom, a w końcu wyrwała kolorowe pióra z ogona pawia, bo chciała też takie mieć,mimo próśb ptaka by tego nie robiła.Od tego czasu ptak nawiedzał małpkę w snach głodny i chory, śpiewając jej piosenkę. Małpka  ewnego ranka postanawia pomagać innym zwierzętom i to w końcu dalo jej spokojny sen. Każda bajka działa na wyobraźnię dzieci, daje możliwość zabawy  z książką.
Polecamy-  ektura warta przeczytania.