Kościucha plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów zapraszają 27 września, godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję tomiku Stale na coś czekamy Elżbiety B. Kościuchy-Wieczorek, poetki, prozatorki, biblioterapeutki, członkini Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Prowadzenie: Elżbieta Dybalska.

Elżbieta B. Kościucha-Wieczorek – z zawodu nauczycielka, polonistka. Laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Literackiego „O Statuetkę Sowy Tuchówki 2015". Zwyciężczyni 3. Zielonogórskiego Slamu Poetyckiego 2018.

Elżbieta B. Kościucha-Wieczorek swoją przygodę z poezją zaczęła bardzo wcześnie. Tekst, który napisała na klasówce z matematyki, przeszedł do szkolnej legendy, chociaż się nie zachował. Inne natomiast doczekały się uznania na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach literackich. (wiersze i opowiadania).
Żartobliwie mówi o sobie, że jest wiedźmą i od razu dodaje: od wiedzieć, bo po prostu lubi wiedzieć. Najlepiej wychodzi jej uczenie siebie i ... trochę innych. „Pasjami uwielbia pasjonatów", ponieważ temu co nas interesuje, warto poświęcić się bez reszty, a także bajki, w których jak w lustrze, pozwala się przejrzeć czytelnikom.
Tajemnicze B. przed nazwiskiem, to nic innego jak jedna z przesiadek w życiu, kiedy trzeba było dokonać wyboru. Dla rodziny i dawnych znajomych nadal pozostała Brygidą.
Z rzeczy, na które czeka, pozostała jej emerytura. Wtedy (prawdopodobnie) będzie mieć dość czasu, by zająć się tym, co najbardziej lubi – pisaniem i czytaniem.
Tymczasem prowokuje słowem i inspiruje, szczególnie młodych ludzi, by podzielili się swoim talentem. Stąd wśród jej tekstów znalazły się rysunki Pawła Mazura.

Jej utwory opublikowano w antologiach:
– Pierwsze Mistrzostwa Polski w Poezji, Wąglany–Białaczów 2003
– Jabłoń i inne opowiadania, Tuchów 2013
– Bajki o Tuchowie, Tuchów 2015
– Napatrzeć się gwiazd i poznać każdy smak, Zielona Góra 2016
– ...i tylko bal wciąż będzie trwał..., Zielona Góra 2017
oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnych „Pro Libris", nr 1-2 (62-63)/2018.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.