DZIEŃ NIEMIECKIBiblioteka Obcojęzyczna oraz Dział Zbiorów Specjalnych zapraszają na Dni niemieckie w Norwidzie w ramach 6. Dni Polsko-Niemieckich Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zapraszamy na podróż w czasie i przeniesienie się do XV wieku - epoki pierwszych drukowanych książek i spotkanie z wynalazcą druku. W programie znajdzie się przestawienie „Pan Gutenberg w Zielonej Górze" w języku niemieckim (z tłumaczeniem na polski), przygotowane przez uczniów Liceum nr 4, quiz o Niemczech z nagrodami oraz pokaz cennych starodruków ze zbiorów niezwykłego Muzeum Ilustracji Książkowej, które znajduje się w Bibliotece Wojewódzkiej.
Współorganizatorzy: Zespół Szkół Ekologicznych im. UE w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski, Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct" Zielona Góra

Poniedziałek, 15.10.2018 godz. 12.00 – Muzeum Ilustracji Książkowej

Wizyta członków Towarzystwa Polsko-Niemieckiego z Cottbus
Przedstawienie „Pan Gutenberg w Zielonej Górze"

Wtorek, 16.10.2018, godz. 10.00 – Sala im. Janusza Koniusza

Przedstawienie „Pan Gutenberg w Zielonej Górze",
Prezentacja na temat sztuki drukarskiej,
Pokaz cennych starodruków z Muzeum,
Quiz na temat Niemiec z nagrodami.

Konieczna rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych : tel. 68 453 2638 (Biblioteka Obcojęzyczna).