We wtorek, 25 września, w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyły się warsztaty DKK pod tytułem „Wariacja Abstrakcja”. W warsztatach brały udział dzieci z grupy sześciolatków Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach. Dzieci wysłuchały książki pod tytułem „12 Kolorów” autorstwa Marcina Brykczyńskiego dowiadując się, czym jest abstrakcja. Obejrzały wybrane prace artystyczne znanych autorów, co ułatwiło im zrozumienie tematu. Następnie wykonaływłasne abstrakcyjne obrazki. Czas na malowaniu kredkami minął  im w przyjaznej i wesołej atmosferze. Po zakończeniu pracy dzieci opowiadały, co przedstawiają ich rysunki i co chciały przez nie przekazać.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Dorota Dylewicz

„Jesienne spotkanie w DKK”- to pierwsze zajęcia z uczniami kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 8  w Żarach. Na początku spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się co to takiego Dyskusyjny Klub Książki i w jaki sposób należy prowadzić dyskusję. Potem  pani Ewa przeczytała  opowiadanie o Jesieni z książki  pt. „Cztery pory baśni – Jesień”. Po przeczytaniu opowiadania wywiązała się  rozmowa  na temat  jesieni. Na zakończenie zajęć  powstały piękne prace plastyczne  z  suszonych liści – kojarzące się z jesienią.(28.09.2018r.)

Małgorzata Pawłowska

2-1  4