Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, po wakacjach, odbyło się 27.09.2018r. Rozmawiałyśmy o książce pt. „Nela na kole podbiegunowym”. Jej autorką jest jedenastoletnia dziewczynka. Ukazuje w swoich książkach, że podróżowanie to przyjemność, możliwość doświadczania nowych, nieznanych rzeczy, ludzi. Dzieci z DKK dowiedziały się psach Husky, świętym Mikołaju i wielu ciekawostek o Laponii, Islandii i Grenlandii. Ta dyskusja przerodziła się w rozmowę o wakacyjnych podróżach uczestników DKK w Starym Strączu. Może nie były tak dalekie jak Neli, ale pełne przygód.    Opowiadały także o tym, gdzie chciałaby pojechać. Dużym plusem tej książki jest też budowanie w czytelniku  wiary we własne możliwości. Zachęcenie do podobnej postawy, czyli jeśli tylko czegoś chcemy to możemy osiągnąć swój cel. Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają tę oraz wszystkie książki z serii Nela, mała podróżniczka.