Pomimo deszczowego dnia dzieci ze Starego Strącza spotkały się 7 października 2018r. w Bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Książka autorki Renaty Piątkowskiej „Hebanowe serce”,  Jest to opowieść o małym chłopcu o imieniu Omenka. Mieszka w kraju  ogarniętym wojną. Poznajemy go, gdy wraz z mamą i innymi emigrantami  płynie statkiem do Europy. Poznajemy jego historię, jak żył w swojej rodzinnej miejscowości oraz jego ucieczkę z kraju. Jak wyglądała jego podróż i czy dotarł do Europy?  Co się stało z jego tatą? Warto przeczytać i dowiedzieć się historii małego Omenki.

Jest w niej wiele mądrych opowieści. Dzieci ze Starego Strącza dowiedziały się z nich, żeby być cierpliwym oraz że pośpiech nie jest dobry.

Książka uczy dzieci, by doceniać wszystko co mamy, nawet małe rzeczy. Inni ludzie mogą tego nie mieć. Coś co dla nas jest zwykłym codziennym przedmiotem, dla innych może być czymś nieosiągalnym.

Dzieci ze Starego Strącza polecają „Hebanowe serce” !!!