12We wtorek 9 października 2018 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyły się warsztaty DKK pod tytułem „MÓJ PRZYJACIEL PIES”. W warsztatach brały udział dzieci z grupy sześciolatków Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach. Po krótkim przywitaniu  się, dzieci wysłuchały książki pod tytułem „WIERSZE POD PSEM” autorstwa Wandy Chotomskiej. Następnie dzieci rozmawiały na temat obowiązków związanych z posiadaniem psa. Te, które mają psa opowiadały, jak to jest miec zwierze w domu. Po rozmowie dzieci wykonały własne obrazki pod tytułem „MÓJ WYMARZONY PIES”. Czas na malowaniu kredkami minął im w przyjaznej i wesołej atmosferze. Dzieci, które nie mają psa, rysowały takiego, jakiego chciałyby mieć, a te które posiadają psa, rysowały siebie ze swoim pupilem.

Dorota Dylewicz

Dzisiaj, w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, odbyło się spotkanie DKK pod tytułem: „16 października Światowy Dzień Żywności”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Wprowadzeniem do zajęć był fragment „Bajki o krainie próżności”. Następnie rozmawialiśmy o żywności, o jej nadmiarze i braku. Powiedzieliśmy sobie, co należy robić, aby jej nie marnować, m.in. w sposób prawidłowy układaliśmy nasze produkty na półce w lodówce. Jednym z zadań było wskazanie owoców, które pochodzą z Polski, pojawiły się również zagadki o jedzeniu, a na koniec tworzyliśmy „Warzywostwora”. Nasze prace można oglądać do 26 października w Oddziale dla Dzieci.

Małgorzata Pawłowska