W Zielonej DolinieNasze kolejne spotkanie odbyło się 5 października 2018r.

Tym razem omawialiśmy książkę Barbary Gawryluk „W Zielonej Dolinie”. Książka jak najbardziej na czasie – opowiada o wakacjach dzieci ze wsi Górki położonej w zielonej dolinie u podnóża zielonych gór. Główna bohaterka Malwinka właśnie skończyła pierwszą klasę, nie wyjeżdża na wakacje, ale wcale tego nie żałuje – wakacje we wsi też mogą być wspaniałe - pachnące babcinym plackiem drożdżowym i lasem oraz dostarczyć mnóstwo wrażeń. Rodzice Malwinki prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Latem gromadka dzieci ze wsi powiększa się jeszcze o tych przyjezdnych „miastowych”. Wszyscy razem świetnie się bawią: chodzą na wycieczki, zbierają jagody, podglądają sarny i bociany. Chłopcy pomagają harcerzom z pobliskiego obozu uporządkować zapomniany cmentarzyk wojenny. Nie będziemy opowiadać całej książki, radzimy przeczytać i tak jak my powspominać minione wakacyjne „wojaże”.

Pozdrawiamy i polecamy Dzieci z DKK w Krzepielowie