operacjaW październiku wspólnie przeczytaliśmy książkę Jørna Liera Horsta pt. „Operacja Człowiek w czerni”. Było to nasze drugie spotkanie z sympatycznymi detektywami  Tiril i Oliverem. Tym razem młodzi ludzie musieli rozwiązać zagadkę podejrzanych dołów i związanego z nimi człowieka w czerni. Uczestnicy spotkania tak bardzo wczuli się w historię opowiedzianą przez autor, że gotowi byli sami dopisać nowe zakończenie. Wartka fabuła książki została doskonale uzupełniona ilustracjami autorstwa Hansa Jørgena Sandnesa, na co również zwróciliśmy uwagę. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o tym, czym charakteryzuje się prawdziwy kryminał i zastanawialiśmy się, czy książka J. L. Horsta (chociaż przeznaczona dla dzieci) takie cechy posiada.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK dla dzieci w jabłońcu