kazimierzTym razem rozmawiałyśmy o książce Grażyny Bąkiewicz „Kazimierzu, skąd ta forsa?. Jej edukacyjna seria Ale historia…przekazuje wiedzę w sposób bezbolesnyi zabawny. Uczniowie pana Cebuli  zasiedli w (nie)zwykłych szkolnych ławkach, wynalazku nauczyciela, umożliwiającym podróże w czasie. Muszą odpowiedzieć na pytanie nauczyciela skąd Kazimierz Wielki wziął  "forsę „ na rozbudowę kraju.

Autorka w sprytny i przemyślany  sposób przemyca wiedzę historyczną  dla dzieci na temat, tym razem Kazimierza Wielkiego.  Lektura tej książki może być fantastyczną  lekcją historii , intrygującą , niebezpieczną i pełną przygód.  Stwierdziłyśmy , iż fabuła tej historii może zachęcić młodych ludzi do poznania dziejów Polski i odkrywania tajemnic z przeszłości.