Czytelnia Ogólna 

tel. 45 32 617
I piętro
Czytelnia.Ogolna@wimbp.zgora.pl
Jarosław Głuszek, starszy kustosz
Joanna Kret, kustosz

Księgozbiór podręczny Czytelni o charakterze uniwersalnym, ogólnym, liczy ponad 10 000 woluminów. Składa się z wydawnictw informacyjnych, takich jak: encyklopedie, słowniki rzeczowe i językowe, poradniki, dzieła zbiorowe, biografie, atlasy ogólne, przewodniki turystyczne, albumy malarstwa i architektury. Tutaj skorzystać można z ponad 90 tytułów czasopism naukowych i fachowych, roczników czasopism z lat poprzednich zgromadzonych w magazynach Biblioteki oraz księgozbioru magazynowego przeznaczonego do korzystania na miejscu.

Wypożyczalnia międzybiblioteczna

 Regulamin przygotowania kwerend oraz zestawień bibliograficznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

 

czyt og s

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

nr telefonu : 68 4532617
e- mail: Wypozyczalnia.Miedzybiblioteczna@wimbp.zgora.pl

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna znajduje się na I piętrze w Czytelni Ogólnej

Pracownicy:
Jarosław Głuszek – starszy kustosz
Joanna Kret - kustosz

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna umożliwia korzystanie ze zbiorów innych bibliotek.

Sprowadza materiały biblioteczne tj. książki , artykuły , których nie posiadają biblioteki zielonogórskie.

Prawo składania zamówień międzybibliotecznych w WiMBP im. C. Norwida mają czytelnicy posiadający ważna kartę biblioteczną.

Czas realizacji zamówienia trwa od 1do 6 tygodni.

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna informuje osoby zamawiające o nadejściu materiałów. O sposobie powiadomienia decyduje użytkownik (poczta elektroniczna, telefon).

Materiały wypożyczane są na okres od 1 do 4 tygodni, w zależności od ustaleń biblioteki wypożyczającej.

Czytelnik może ubiegać się o prolongowanie terminu zwrotu wypożyczenia z biblioteki krajowej zgłaszając to Wypożyczalni Międzybibliotecznej nie później niż na 5 dni przed upływem ustalonego terminu zwrotu.

Koszty związane ze sprowadzeniem materiałów bibliotecznych pokrywa czytelnik.

Wypożyczalnia Międzybilioteczna realizuje zamówienia innych bibliotek i instytucji na terenie całego kraju.

Deklaracja przystąpienia do współpracy międzybibliotecznej z WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze

Góra Mediów - mediateka zielonogórska 

Tel. 68 45 32 615
e-mail: goramediow@wimbp.zgora.pl
www: www.goramediow.pl
www.facebook.com/goramediow


I piętro

Bartosz Czerniawski - koordynator mediateki
Sandra Stempniewska - młodszy bibliotekarz
Małgorzata Grelak - starszy bibliotekarz

ten

 

Zielonogórska mediateka została otwarta w grudniu 2010 roku, przy wsparciu zielonogórzan, włodarzy miasta, polityków, prezesów stowarzyszeń i klubów sportowych, artystów, lokalnych przedsiębiorców oraz przy zaangażowaniu pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida. W podziękowaniu za wsparcie finansowe biblioteki multimedialnej nazwy firm zostały uwiecznione na ścianie pamiątkowej, a media ufundowane przez indywidualnych darczyńców opatrzone ich osobistą rekomendacją.

Nazwa - Góra Mediów nie jest przypadkowa. Wiąże bowiem ze sobą aspekt regionalności całego projektu z pierwszym miejscem w województwie lubuskim skupiającym wiele różnorodnych stref multimedialnych w jednym punkcie. Jest ośrodkiem spotkań ze znajomymi, łączącym kulturę z rozrywką.

 

Wypożyczanie zasobów mediateki jest całkowicie darmowe!

 

W dziale mediateki znajdują się:

  • Multimedia z zakresu:
    • Muzyki (CD, winyle)
    • Filmu (DVD, Blu-ray)
    • Audiobook'ów, e-book'ów
    • Gier (PC, PS3)
    • Komiksów
    • Gier planszowych
    • Prasy Specjalistycznej
  • Strefy spotkań (Laguage cafe, turnieje gier na konsole PS3 i PS4, słuchowiska, projekcje filmowe dla szkół i grup zorganizowanych, warsztaty, spotkania autorskie, konwersacje językowe i wiele innych imprez kulturalnych, których pomysłodawcami często są sami użytkownicy)
  • Strefy mediateki w swoich zasobach mieszczą tytuły z różnych dziedzin: 
    • Muzyka – polska, zagraniczna, jazz, blues, klasyczna i filmowa z różnych gatunków (CD, Winyl),
    • Film – polski, zagraniczny. Skupia zarówno nowości jak i klasykę ze wszystkich gatunków oraz serie tematyczne, DVD oraz Blu-ray,
    • Audiobooki – przekłady najpopularniejszych książek, lektur i klasyki w formacje mp3, AudioCD oraz kasety magnetofonowe,
    • e-booki – dostęp do kilkudziesięciu tysięcy tytułów ze wszystkich dziedzin w bazie LEGIMI, polecamy również zapoznać się z Wirtualną Czytelnią Norwida

 

Mediateka dla użytkownika:

- Góra Mediów wyznaczyła sobie cel jakim jest propagowanie multimediów różnego charakteru wśród jak największej liczby użytkowników. Robi to poprzez zakup nowości z zakresu poszczególnych mediów: filmu, audiobook'ów, muzyki, gier, e-booków i innych. Specjalnie oznakowane strefy w pomieszczeniu mediateki informują użytkownika w prosty i przejrzysty sposób jak z nich korzystać.

- Strefa Wiedzy w mediatece to sala z 3 komputerami PC z darmowym dostępem do internetu, środowiska Office oraz programów graficznych i językowych. Oprócz tego w strefie tej każdy użytkownik z własnym komputerem przenośnym może usiąść przy specjalnych '"barowych" stanowiskach i połączyć się z darmową siecią Wi-Fi.

- Specjalne pomieszczenia jakimi są: Cafe Language i Chill Zone to sale, któreych celem jest przyciągnięcie osób chcących zrobić swoją imprezę kulturalną. W tym celu mediateka oferuje zaplecze techniczne. Wystarczy tylko porozumieć się z obsługą drogą mailową lub telefoniczną. Oprócz tego Cafe Language jest bardzo często miejscem konwersacji w różnych językach - zupełnie za darmo w formie luźnych rozmów. To tu organizowane są projekcje filmowe dla szkół i grup zorganizowanych na dużym (61cal) TV. Turnieje gier również wykorzystują ten ogromny ekran, aby emocje były jeszcze większe. Częstokroć właśnie tu organizowane są konferencje i briefingi dla mediów. Są to również miejsca dla osób odrabiających pracę domową oraz dla tych, którzy chcą spotkać się ze znajomymi przy kawie. To w końcu miejsca, w których odbywają się wszystkie eventy mediateki.

- Specjalna usługa mediateki jaką jest "Książka na telefon" cieszy się wielkim powodzeniem. Sprawia, że osoby niemogące dostać się do gmachu biblioteki mogą korzystać z jej zasobów. Wystarczy wykonać do nas telefon i zamówić interesujące książki, aby nasz kierowca dowiózł je całkowicie za darmo do domu.

- Góra Mediów to również partner w organizacji szeregu imprez dla dzieci oraz młodzieży.

- To również miejsce, w którym co roku można spotkać się z J.R.R Tolkien'em. Dzięki organizaji Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena gościmy zawsze wielką ilość gości. Impreza ma charakter pikniku kulturalnego łączącego wiele dziedzin sztuki literackiej, muzycznej i teatralnej.- W mediatece Góra Mediów prowadzony jest Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, którego celem jest promowanie lokalnych (i nie tylko) twórców literackich, a w szczególności debiutantów.

- Góra Mediów zaprasza również do siebie wycieczki szkolne i zwraca się do nauczycieli ze specjalna ofertą filmową, która zachęca uczniów do poznania szeregu zagadnień tematycznych na ekranie telewizora. Szkoły często biorą udział w szeregu warsztatów, które cyklicznie organizowane są w mediatece

- Wewnątrz mediateki użytkownik znajdzie Infokiosk - interaktywny punkt informacyjny z dostępem do e-katalogu, przy którym zapozna się z zasobami Góry Mediów, a także zbiorami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida.

 

Jednorazowo zapisana osoba będzie mogła wypożyczyć:

6 tytułów „książki mówionej” (na taśmach lub płytach) na okres 4 tygodni,
2 programy komputerowe lub gry PS3 na okres 2 tygodni
2 płyty CD z muzyką na okres 1 tygodnia (CD i winyle),
2 płyty DVD lub Blu-ray z filmami na okres 2 dni (seriale - 1 tydzień),

Czytelnik może samodzielnie prolongować sobie wypożyczone media lub zrobić to wykonując telefon, pisząc e-mail lub zjawiając się osobiście w mediatece.

              Z zasobów mediateki można skorzystać również na miejscu, w godzinach otwarcia i za okazaniem ważnej karty bibliotecznej.

 

Regulamin

Czytelnia Prasy 


tel. 45 32 613
e-mail: czytelnia.prasy@wimbp.zgora.pl
Mariola Piątkiewicz - kustosz
parter

Udostępnia na miejscu ponad 70 tytułów czasopism bieżących; przede wszystkim dzienniki ogólnopolskie i regionalne, tygodniki ilustrowane, czasopisma społeczno - kulturalne i polityczne. Tutaj również zapoznać się można z prasowymi ofertami pracy z województwa lubuskiego.

czyt prasy s

Podkategorie

Projekty realizowane w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Każdego roku Biblioteka ubiega się o dodatkowe środki na realizację swoich zadań merytorycznych i inwestycyjnych z różnych źródeł: programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środków unijnych, środków na wspieranie działalności pożytku publicznego, PFRON, kontraktu wojewódzkiego i innych. Każdego roku, dzięki otrzymanemu wsparciu, udaje się przeprowadzić ciekawe, nowatorskie przedsięwzięcia, które podnoszą atrakcyjność oferty Biblioteki i wzmacniają jej infrastrukturę sprzętową i techniczno-budowlaną.

Regulamin korzystania z Pokoju Cichej Pracy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Naukowy jest nagrodą za najlepszą książkę roku o tematyce regionalnej. Przyznawany jest od roku 2006 corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja książek o naszym regionie. Wawrzyn otrzymuje autor książki dotyczącej dziejów i współczesności regionu za walory naukowo - edukacyjne i popularyzatorskie.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Literacki jest nagrodą za najlepszą książkę roku autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja literatury powstałej w naszym regionie.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę książki prozatorskie, poetyckie, eseje literackie. Do 2005 roku przyznawano dwie nagrody: początkowo po jednej nagrodzie w dziedzinie prozy i poezji; z czasem podział ten zniknął. Od XIII edycji konkursu Kapituła przyznaje jeden Wawrzyn Literacki. Nagrody nie można podzielić, ani nie przyznać.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

REGULAMIN KONKURSU

PIÓRKO

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, publicystykę, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie - odnoszący się do obszaru województwa lubuskiego. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pendrive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy
 

REGULAMIN KONKURSU

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.