llk

Lubuskie Laboratorium Książki GREENBOOK to miejsce spotkań z książką. Rozwój technologii pokazał, że przyjaźń z literaturą można budować nie tylko poprzez klasyczną lekturę stąd w naszej przestrzeni rozwijamy obecność audiobooków i słuchowisk. W naszej jędrzychowskiej agendzie dbamy o to, by realizować zasadę trzeciego miejsca, stąd seanse z książką czytaną, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, cykl „Mapa Głosów”, warsztaty literackie i spotkania z rozmaitymi ludźmi. Opakowujemy bibliotekę w zielone działania, prowadzimy warsztaty ekologiczne i promujemy zdrowy styl życia. Przyjdźcie do nas, porozmawiajmy. Podzielmy się słowem i energią.

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK / CZWARTEK: 12.00-18.00

WTOREK / ŚRODA / PIĄTEK: 10.00-16.00

Kontakt:

ul. Makowa 12

65-048 Zielona Góra

tel.: 736 600 470

e-mail: greenbook@biblioteka.zgora.pl

Roman Wojciechowski
Pełnomocnik programowy Dyrektora ds. wdrożenia nowych technologii i przestrzeni bibliotecznych
Specjalista ds. wdrażania nowych technologii i idei bibliotecznych
Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Nagroda:

Dariusz A. Rymar, Gorzów Wielkopolski w latach 1945-1998. Przemiany społeczno-polityczne, wydawca: „Dokument", Gorzów Wlkp. ; Szczecin, 2005.

 

2005

 

Wyróżnienia:

Mirosław Kuleba, Ampelografia Zielonej Góry, wydawca: „Pro Libris", Zielona Góra 2005.

Wacław Nycz, Nietoperek. Stare i nowe dzieje, wydawca Urząd Miejski, Międzyrzecz 2005.

Marlena Magda-Nawrocka, Tomasz Struk, Krosno Odrzańskie przez wieki, wydawca: [b.w.], Krosno Odrzańskie 2005.

Nagroda:

Tadeusz Dzwonkowski, Zielonogórski Klub Inteligencji Katolickiej w latach 1981-2006, wydawca: Klub Inteligencji Katolickiej, Zielona Góra 2006.

 

2006

Wyróżnienia:

Krystyna Kamińska, Ireneusz Krzysztof Schmidt, Byliśmy w teatrze, wydawca: „Arsenał", Gorzów Wlkp. 2006.

Podkategorie

Projekty realizowane w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Każdego roku Biblioteka ubiega się o dodatkowe środki na realizację swoich zadań merytorycznych i inwestycyjnych z różnych źródeł: programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środków unijnych, środków na wspieranie działalności pożytku publicznego, PFRON, kontraktu wojewódzkiego i innych. Każdego roku, dzięki otrzymanemu wsparciu, udaje się przeprowadzić ciekawe, nowatorskie przedsięwzięcia, które podnoszą atrakcyjność oferty Biblioteki i wzmacniają jej infrastrukturę sprzętową i techniczno-budowlaną.

Regulamin korzystania z Pokoju Cichej Pracy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Naukowy jest nagrodą za najlepszą książkę roku o tematyce regionalnej. Przyznawany jest od roku 2006 corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja książek o naszym regionie. Wawrzyn otrzymuje autor książki dotyczącej dziejów i współczesności regionu za walory naukowo - edukacyjne i popularyzatorskie.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Literacki jest nagrodą za najlepszą książkę roku autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja literatury powstałej w naszym regionie.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę książki prozatorskie, poetyckie, eseje literackie. Do 2005 roku przyznawano dwie nagrody: początkowo po jednej nagrodzie w dziedzinie prozy i poezji; z czasem podział ten zniknął. Od XIII edycji konkursu Kapituła przyznaje jeden Wawrzyn Literacki. Nagrody nie można podzielić, ani nie przyznać.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

REGULAMIN KONKURSU

PIÓRKO

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, publicystykę, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie - odnoszący się do obszaru województwa lubuskiego. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pendrive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy
 

REGULAMIN KONKURSU

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.