Nagroda:

Edward Rymar, Historia polityczna i społeczna Nowej Marchii w średniowieczu (do roku 1535), wydawca: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., Gorzów Wlkp. 2015.

rymar

Nominacje:

Marceli Tureczek, Campanae, quae in confinio sonant. Studium z dziejów ludwisarstwa na pograniczu śląsko-brandenbursko-pomorskim w XIII-XVIII wieku, wydawca: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2015.

Jolanta Skierska, Ludność Zielonej Góry w latach 1652-1766 w świetle ksiąg metrykalnych, wydawca: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2015.

Nagroda Rektora PWSZ w Sulechowie dla najlepszej książki popularnonaukowej:

Ks. Dariusza Gronowskiego, Bp Wilhelm Pluta. Biografia, wydawca: Instytut Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp., Gorzów Wlkp. ; Zielona Góra 2015.

Dyplom za walory edytorskie:

Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego za książkę Marcelego Tureczka, Campanae, quae in confinio sonant. Studium z dziejów ludwisarstwa na pograniczu śląsko-brandenbursko-pomorskim w XIII-XVIII wieku, Zielona Góra 2015.

Nagroda:

Czesław Osękowski, Połączenie miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra we wspólny samorząd terytorialny, wydawca: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2016.

gmina

 

Nominacje:

Rafał Reczek, Pielgrzymowanie w PRL na przykładzie pieszych pielgrzymek Duszpasterstwa Rolników Diecezji Gorzowskiej z Klenicy do Częstochowy w latach 1984-1989, wydawca: Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Oddział, Poznań 2016.

Kamil Wasilkiewicz, Templariusze i joannici w biskupstwie lubuskim (XIII-XVI w.), wydawca: Wydawnictwo Naukowe Contact / ABC (Poznań), Gniezno 2016.

Nagroda Rektora PWSZ w Sulechowie za najlepszą książkę popularnonaukową:

Przemysław Karwowski, Od likierów do Luksusowej. Historia i leksykon produktów Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych w Zielonej Górze, wydawca: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, Zielona Góra 2016.

Nominacje do Nagrody Rektora PWSZ w Sulechowie za najlepszą książkę popularnonaukową:

Krzysztof Chmielnik, 121 lat z prądem. Czyli z dziejów elektroenergetyki lubuskiej, wydawca: Komitet Organizacyjny XIII konferencji „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – świat energii jutra”, Sulechów 2016.

Mirosław Kasztel, Żagań oraz ziemie Księstwa Żagańskiego w czasach Piastów i Sasów 1202-1549. Kalendarium, wydawca: Oficyna Wydawnicza „Dekorgraf”, Żagań 2016.

Dyplom za walory edytorskie:

Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego za książkę Radosława Domke, Przemiany społeczne w Polsce w latach 70. XX wieku, Zielona Góra 2016.

Nagrody:
- w dziedzinie poezji:
Krzysztof Fedorowicz, Apokryfy i fragmenty, wydawca: "AND", Zielona Góra 1994

1994-1


- w dziedzinie prozy:
Janusz Koniusz, Kamień z serca [wspomnienia], wydawca: WiMBP, Zielona Góra 1994

1994-2

Nominacje:
Krzysztof Fedorowicz, Apokryfy i fragmenty [poezje], wydawca: "AND", Zielona Góra 1994
Jerzy Hajduga, Zamilczenia [poezje], wydawca: WiMBP, Gorzów Wlkp. 1994
Janusz Koniusz, Kamień z serca [wspomnienia], wydawca: WiMBP, Zielona Góra 1994
Agnieszka Kopaczyńska, Ze światłem w kieszeni [poezje], wydawca: "Nowa", Zielona Góra 1993
Czesław Sobkowiak, Wszystko tu jeszcze [poezje], wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 1994
Wojciech Śmigielski, Hymn [poezje], wydawca: WOSW "Arlekin" : Urząd Miasta, Zielona Góra 1994

 

 

Nagrody:
- w dziedzinie poezji:
Mieczysław J. Warszawski, Cztery ściany bezdomności, wydawca: WiMBP, Zielona Góra 1995

1995-1
- w dziedzinie prozy:
Czesław Markiewicz, Made in Life [opowiadania], wydawca: "AND", Zielona Góra 1995

1995-2

 


Nominacje:
Kazimierz Furman, Wiersze, wydawca: Klub Myśli Twórczej "Lamus", Gorzów Wlkp. 1995
Mirosław Kuleba, Odsłony wojny, wydawca: "Alpha", Zielona Góra 1995
Czesław Markiewicz, Made in Life [opowiadania], wydawca: "AND", Zielona Góra 1995
Robert Rudiak, Herodiada [poezje], wydawca: IBiS, Warszawa 1995
Mieczysław J. Warszawski, Cztery ściany bezdomności [poezje], wydawca: WiMBP, Zielona Góra 1995

Podkategorie

Projekty realizowane w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Każdego roku Biblioteka ubiega się o dodatkowe środki na realizację swoich zadań merytorycznych i inwestycyjnych z różnych źródeł: programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środków unijnych, środków na wspieranie działalności pożytku publicznego, PFRON, kontraktu wojewódzkiego i innych. Każdego roku, dzięki otrzymanemu wsparciu, udaje się przeprowadzić ciekawe, nowatorskie przedsięwzięcia, które podnoszą atrakcyjność oferty Biblioteki i wzmacniają jej infrastrukturę sprzętową i techniczno-budowlaną.

Regulamin korzystania z Pokoju Cichej Pracy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Naukowy jest nagrodą za najlepszą książkę roku o tematyce regionalnej. Przyznawany jest od roku 2006 corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja książek o naszym regionie. Wawrzyn otrzymuje autor książki dotyczącej dziejów i współczesności regionu za walory naukowo - edukacyjne i popularyzatorskie.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Literacki jest nagrodą za najlepszą książkę roku autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja literatury powstałej w naszym regionie.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę książki prozatorskie, poetyckie, eseje literackie. Do 2005 roku przyznawano dwie nagrody: początkowo po jednej nagrodzie w dziedzinie prozy i poezji; z czasem podział ten zniknął. Od XIII edycji konkursu Kapituła przyznaje jeden Wawrzyn Literacki. Nagrody nie można podzielić, ani nie przyznać.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

REGULAMIN KONKURSU

PIÓRKO

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, publicystykę, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie - odnoszący się do obszaru województwa lubuskiego. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pendrive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy
 

REGULAMIN KONKURSU

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.