Nagroda:

Paulina Korzeniewska, Pogodna biel dobrego samopoczucia [poezje], wydawca: Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2016

pogodna

 

Nagroda Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim za Debiut Literacki (Srebrne Sokole Pióro):

Justyna Koronkiewicz, Szamanka [poezje], wydawca: Grupa Literyczna Na Krechę ; Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji, Poznań 2016

Lubuski Laur w kategorii sensacja:

Alfred Siatecki, Porąbany [powieść], wydawca: Oficynka, Gdańsk 2016

Dyplom za walory edytorskie:

Stowarzyszenie Forum Art za edycję książki Igora Myszkiewicza, Zielonogórskie podróże w czasie: paprochy historii, Zielona Góra 2016

Dyplom honorowy za całokształt twórczości:

Henryk  Szylkin

Nominacje:

Sławomir Gowin, Kraj poety: Krym, przygoda, poezja, tajemnica, wydawca: Oficyna Leo Liber, Warszawa 2016

Justyna Koronkiewicz, Szamanka [poezje], wydawca: Grupa Literyczna Na Krechę ; Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji, Poznań 2016

Paulina Korzeniewska, Pogodna biel dobrego samopoczucia [poezje], wydawca: Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2016

Igor Myszkiewicz, Zielonogórskie podróże w czasie: paprochy historii, wydawca: Stowarzyszenie Forum Art, Zielona Góra 2016

Alfred Siatecki, Porąbany [powieść], wydawca: Oficynka, Gdańsk 2016

Nagroda:

Cezary Galek, audycje radiowe: „Opowieść prowincjonalna"; „Wiersz dla Emilki"; „Historia dwóch Marii"; „Przodem do przodu".

Nominacje:

Leszek Kalinowski, „Zakochany w Aniele" [wydanie internetowe „Zakochany w Annie German"]; „By się nie zgubić. W życiu"; „Powiedz, jak mnie kochasz"; „Skok przez życie" [wydanie internetowe „Jestem najstarszą modelką świata!"]; „Ocalmy od zapomnienia Polską Wełnę".

Jacek Katos Katarzyński, „Firefly Film Studio"; „Wawrzyn.., Impro.., Opera..."; „X lat Lata Muz Wszelakich"; „Najciekawsi goście 2013 r."

Wojciech Kuska, Film dokumentalny „Niezależni"; „Ekstraklasa kulturalna" – „Spotkania Alte Kameraden"; „Ekstraklasa kulturalna" - wydanie specjalne („Czary-mary Pampalary"); Rozmowa z laureatami – „Ale sztuka!".

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza:

Agata Źrałko, „Jesteśmy jak Ameryka, tylko żużel mamy lepszy"; „Jak pokochać święta i nie dać się depresji"; „Pierwsza kobieta żużlowiec"; „Tango w spichlerzu"; „Być jak markowy Woodstock".

Nagroda:

Donat Linkowski, audycja radiowa: „Ziemia i Pieśń I", „Ziemia i Pieśń II", „Na swojską nutę", „Donata swojskie klimaty".

Nominacje:

Leszek Kalinowski: „Jak Gabrysia twarz odzyskała", „W Polsce? Ale Ameryka", „Pierwszy raz? Internet rozpiął jej stanik i...", „Ta przyjaźń jest jak statek. Nawet, gdy nie widać jej na horyzoncie, nie tonie"

Maja Sałwacka: „Musisz pochować 3 milimetry", „Żyć na konto Nowickiego", „Siedem", „To nie była śmierć z miłości".

Artur Wiszniewski: „Zatrute pole", „Ja ci zagram, a ty żyj", „Prawo ojca", „Takie są czarne pasy".

Marzena Wróbel-Szałę: „Komin niezgody", „Śladem dziadków naszych", „Cyprian, czas wstawać", „Tajemnice Joanny".

Dyplom za całokształt twórczości: Donat Linkowski.

 

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza: Maja Sałwacka.

Nagroda:

Michał Szczęch za artykuły prasowe: „Blood and Honour (Mury Polskie)", „Ćwierć miliona ruskich", „Niemiecki las żywi nas. Grzyb to pieniądz", „Wszyscy jesteśmy winni".

Nominacje:

Dariusz Chajewski: „Gdy widzę w lusterku, że długi czas jedzie za mną polskie auto, boję się...", „Wigilia może być jednak bez barszczu i kolęd podczas wieczerzy", „Wywiesiłem w Nowej Soli pierwszą flagę", „Nieszczęścia nie chodzą po lesie...".

Karolina Kamińska: „Życiowe Kilimandżaro", „Leopardy ryknęły na poligonie", „Tradycje Czarnej Dywizji", „Noble Jump od kuchni".

Dyplom za całokształt twórczości: Dariusz Chajewski.

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza: Karolina Kamińska.

Podkategorie

Projekty realizowane w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Każdego roku Biblioteka ubiega się o dodatkowe środki na realizację swoich zadań merytorycznych i inwestycyjnych z różnych źródeł: programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środków unijnych, środków na wspieranie działalności pożytku publicznego, PFRON, kontraktu wojewódzkiego i innych. Każdego roku, dzięki otrzymanemu wsparciu, udaje się przeprowadzić ciekawe, nowatorskie przedsięwzięcia, które podnoszą atrakcyjność oferty Biblioteki i wzmacniają jej infrastrukturę sprzętową i techniczno-budowlaną.

Regulamin korzystania z Pokoju Cichej Pracy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Naukowy jest nagrodą za najlepszą książkę roku o tematyce regionalnej. Przyznawany jest od roku 2006 corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja książek o naszym regionie. Wawrzyn otrzymuje autor książki dotyczącej dziejów i współczesności regionu za walory naukowo - edukacyjne i popularyzatorskie.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Literacki jest nagrodą za najlepszą książkę roku autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja literatury powstałej w naszym regionie.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę książki prozatorskie, poetyckie, eseje literackie. Do 2005 roku przyznawano dwie nagrody: początkowo po jednej nagrodzie w dziedzinie prozy i poezji; z czasem podział ten zniknął. Od XIII edycji konkursu Kapituła przyznaje jeden Wawrzyn Literacki. Nagrody nie można podzielić, ani nie przyznać.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

REGULAMIN KONKURSU

PIÓRKO

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, publicystykę, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie - odnoszący się do obszaru województwa lubuskiego. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pendrive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy
 

REGULAMIN KONKURSU

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.