Nagroda:

Agata Sendecka za cykl czterech programów telewizyjnych: „Rodzina na plus”, wyemitowanych na antenie TVP Gorzów.

Nominacje:

Małgorzata Bugaj za zgłoszone audycje radiowe: „Hura matura”, „65 lat Lubuskiego Teatru”, „Zielona Góra czyta z Indexem”, „Z Indexem w Londynie”.

Szymon Kozica za zgłoszone artykuły prasowe: „Tajemnicza śmierć rodziny w lesie”, „Historia pewnej miłości, której żadna siła nie potrafiła zniszczyć”, „Biżuteria ratowała ludzkie życie”, „Myślałem, że ja tego nie przeżyję... Z pamiętnika 16-letniego powstańca”.

Elżbieta Wozowczyk-Leszko za reportaże radiowe: „Nastoletnie macierzyństwo”, „Spoko tato”, „Nacisnąć czerwony krzyżyk”, „Człowiek nie rodzi się zły”.

Dyplom za całokształt twórczości: Elżbieta Samsel-Czerniawska

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza (do 35 lat życia): Szymon Płóciennik

Dyplom za debiut: Studenci z Dziennikarskiego Koła Naukowego „Faktor”, działającego pod opieką prof. Magdalena Steciąg z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna posiada w swoich zbiorach (stan na koniec 2009 r.) 431 476 jednostek inwentarzowych, w tym:

książki 394 349 wol.,
zbiory specjalne 66 444 jedn. inw.,
dokumenty życia społecznego 27 831 jedn. inw.,
czasopisma oprawne 41 695 wol.

Informacje o zbiorach i miejscu ich udostępniania, uzyskuje się przeszukując komputerową bazę danych WiMBP, pracującą w systemie PROLIB i zawierającą już blisko 547 709 opisów bibliograficznych. Można przeszukiwać również tradycyjne katalogi kartkowe: alfabetyczne i rzeczowe.

W gmachu głównym ze zbiorów można skorzystać w Wypożyczalni Głównej, Dziale Informacji Naukowej i Regionalnej, Czytelni Ogólnej, Czytelni Prasy, Czytelni Muzycznej, Oddziale dla Dzieci, Oddziale Obsługi Niepełnosprawnych, Dziale Zbiorów Specjalnych.


Księgozbiór Biblioteki to:

literatura piękna dla dorosłych 118 667 wol.,
literatura piękna dla dzieci 48 941 wol.,
literatura popularno naukowa i naukowa 226 741 wol.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida posiada w swoich zbiorach 506386 jednostek inwentarzowych, w tym:

książki 396 363 wol.,
zbiory specjalne 39 813 jedn. inw.,
dokumenty życia społecznego 28 007 jedn. inw.,
czasopisma oprawne 42 203 wol.

Informacje o zbiorach i miejscu ich udostępniania, uzyskuje się przeszukując komputerową bazę danych WiMBP, pracującą w systemie PROLIB, w formacie Marc21 i zawierającą już blisko 551 819 opisów bibliograficznych.
W gmachu głównym ze zbiorów można skorzystać w Wypożyczalni Głównej, Dziale Informacji Naukowej i Regionalnej, Czytelni Ogólnej, Czytelni Prasy, Mediatece „Góra Mediów”, Oddziale dla Dzieci, Dziale Zbiorów Specjalnych.

Księgozbiór Biblioteki to:

literatura piękna dla dorosłych 119 641 wol.,
literatura piękna dla dzieci 48 107 wol.,

literatura popularno naukowa i naukowa

czasopisma oprawne

228 615 wol.

42 203 wol.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida posiada w swoich zbiorach 506386 jednostek inwentarzowych, w tym:

książki 510 240 wol.,
zbiory specjalne 39 813 jedn. inw.,
dokumenty życia społecznego 28 007 jedn. inw.,
czasopisma oprawne 42 203 wol.

Informacje o zbiorach i miejscu ich udostępniania, uzyskuje się przeszukując komputerową bazę danych Centrum Przetwarzania Danych Bibliotecznych.

Księgozbiór Biblioteki to:

literatura piękna dla dorosłych 11 507 wol.,
literatura piękna dla dzieci 45078 wol.,

literatura popularno naukowa i naukowa

czasopisma oprawne

2229 369 wol.

42 203 wol.

Podkategorie

Projekty realizowane w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze

Każdego roku Biblioteka ubiega się o dodatkowe środki na realizację swoich zadań merytorycznych i inwestycyjnych z różnych źródeł: programów operacyjnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, środków unijnych, środków na wspieranie działalności pożytku publicznego, PFRON, kontraktu wojewódzkiego i innych. Każdego roku, dzięki otrzymanemu wsparciu, udaje się przeprowadzić ciekawe, nowatorskie przedsięwzięcia, które podnoszą atrakcyjność oferty Biblioteki i wzmacniają jej infrastrukturę sprzętową i techniczno-budowlaną.

Regulamin korzystania z Pokoju Cichej Pracy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Naukowy jest nagrodą za najlepszą książkę roku o tematyce regionalnej. Przyznawany jest od roku 2006 corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja książek o naszym regionie. Wawrzyn otrzymuje autor książki dotyczącej dziejów i współczesności regionu za walory naukowo - edukacyjne i popularyzatorskie.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

 

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Literacki jest nagrodą za najlepszą książkę roku autora mieszkającego na Ziemi Lubuskiej. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja literatury powstałej w naszym regionie.

Kapituła konkursu bierze pod uwagę książki prozatorskie, poetyckie, eseje literackie. Do 2005 roku przyznawano dwie nagrody: początkowo po jednej nagrodzie w dziedzinie prozy i poezji; z czasem podział ten zniknął. Od XIII edycji konkursu Kapituła przyznaje jeden Wawrzyn Literacki. Nagrody nie można podzielić, ani nie przyznać.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach "Czwartku Lubuskiego".

REGULAMIN KONKURSU

PIÓRKO

Zapraszamy po aktuane informacje na stronę www.wawrzyny.norwid.net.pl

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski jest nagrodą za najlepszy utwór dziennikarski – reportaż, publicystykę, esej, felieton, artykuł polemiczny, dyskusyjny i inne gatunki dziennikarskie - odnoszący się do obszaru województwa lubuskiego. Przyznawany jest corocznie w lutym za rok miniony, a celem nagrody jest promocja lokalnych dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z naszego regionu, twórców najlepszych utworów odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego.
Warunkiem zgłoszenia prac do Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest dostarczenie 4 różnych publikacji dotyczących województwa lubuskiego opublikowanych lub wyemitowanych w danym roku kalendarzowym, skopiowanych w 3 egzemplarzach. Każda praca musi posiadać opis: nazwę publikatora, datę wydania lub emisji, nazwisko i imię autora i tytuł pracy.
Mogą to być zeskanowane kopie artykułów prasowych czy też wydruki artykułów z mediów elektronicznych. W przypadku audycji i programów można przesyłać ich zapisy cyfrowe na płytach CD, pendrive'ach.
Wręczenie Wawrzynu odbywa się podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach „Czwartku Lubuskiego", nagrodę przyznaje się począwszy od roku 2014.

Pióro autorstwa
Anety Pabjańskiej-Moskwy
 

REGULAMIN KONKURSU

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.