23 marca w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy Grzegorza Gołębiowskiego, spotkanie moderowała dyrektor biblioteki Teresa Zawalna.

Grzegorz Gołębiowski posiada tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, jest także nauczycielem akademickim. ,,Cień przeszłości” to jego pierwsza książka nie odnosząca się do ekonomii. Autor interesuje się genealogią i historią.

Akcja powieści rozwija się powoli, z namaszczeniem i biegnie dwutorowo, współcześnie oraz w czasie II wojny światowej. Pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy. To pełna zagadek i tajemniczości książka obyczajowa ze sporą dozą kryminału i dużą dawką historii w praktyce.

Przy okazji lektury tej książki dowiadujemy się też wielu rzeczy dotyczących hakerstwa i działania nowoczesnych technologii.
Sensacja w dobrym wydaniu, stanowiąca świetną czytelniczą rozrywkę.

Dla tych czytelników którym książka przypadła do gustu mamy dobrą wiadomość, niebawem ukaże się kolejna książka autora.

krolewnaSpotkaniem 25.01.2018 r. rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci. Naszą lekturą była książka Janusza Wilczyńskiego pt. „O królewnie, która chciała jeździć koparką”. Uznaliśmy, że lektura jest świetna, w zabawny i ciekawy sposób wyjaśnia jak realizować marzenia. Nieważne, że czasami realizacja marzeń jest bardzo trudna, najważniejsze by mieć  marzenia i starać się by stawały się one realnymi. Kiedy omówiliśmy treść książki zaczęliśmy dzielić się swoimi marzeniami rysując je lub tworząc pantomimę. Chętna osoba rysowała lub pokazywała ruchami i gestami swoje marzenia a inni je odgadywali. Zabawa była przednia, śmiechu na sali nie brakowało.     

lenka1 marca odbyło się drugie spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem poświęciliśmy je Lence, bohaterce książki Katalin Szegedi „Lenka”. Lenka to pulchna dziewczynka, która uwielbia rysować. Bardzo chciałaby mieć przyjaciół, ale dzieci ją odrzucają bo jest gruba. Udaje jej się jednak znaleźć przyjaciela, kolegę, który polubił ją taką jaką jest. Lektura cudowna, wciągająca, ciekawa, wspaniała, dla każdego....

Na spotkaniu klubu rozmawialiśmy o otwartości i akceptacji. Już wiemy, że nie liczy się to jak ktoś wygląda, liczy się jakim on jest człowiekiem.

Druga część spotkania klubu to zabawa, w której uczestnikami były nasze panie z przedszkola. Siedziały one do siebie odwrócone plecami, Pani Bożenka trzymała kartkę z obrazkiem w dłoniach i słowami opisywała pani Martynce to co obrazek przedstawia. Druga pani musiała narysować to o czym mówiła pani z obrazkiem. Kopia wcale a wcale nie przypominała oryginału a śmiechu było po pas i zabawa przednia.

przyjazn26 marca, kolejne spotkanie DKK dla dzieci, a w nim dyskusja na temat przyjaźni. Po raz kolejny omawialiśmy to zagadnienie ale najpierw wysłuchaliśmy opowiadania Nelly Most „Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza”. Dowiedzieliśmy się, że dla każdego człowieka przyjaźń oznacza cośinnego. Czasem przyjacielem nazywamy kogoś, z kim spędzamy dużo czasu i dzielimy podobne zainteresowania. Przyjacielem może być też ktoś, z kim dobrze się rozumiemy i pomagamy sobie  w trudnych chwilach. Przyjaciele mogą być do nas bardzo podobni lub zupełnie inni niż my. Zazwyczaj jednak przyjaciel to osoba, z którą lubimy spędzać czas. Ktoś, komu ufamy i komu - jak czujemy - możemy powierzyć nasze sekrety. Ktoś, kogo chcemy wysłuchać i komu chcemy pomóc, kiedy nas potrzebuje. Warto mieć przyjaciela, łatwiej jest dzielić z kimś swoje smutki i radości.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.