wakulaGościem  spotkania autorskiego w ramach działalności DKK  dla dzieci  był tym razem  Paweł Wakuła, znany ilustrator prasowy oraz autor książek dla dzieci. Uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 mieli okazję poznać sylwetkę Pana Pawła. Paweł Wakuła jest z zawodu plastykiem, jak sam mówi o sobie, rysownikiem-humorystą. Ów humor, jego oryginalne poczucie oraz bogata wyobraźnia  skłoniły plastyka do zajęcia się twórczością literacką. Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i pasjach. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. I mnóstwo innych przygód znanych postaci. Rozmawiając z dziećmi autor nie zdradzał zakończenia żadnej ze swoich książek, zachęcając tym samym do ich przeczytania. Po spotkaniu autor chętnie wpisywał dzieciom oryginalne dedykacje do swoich książek.

P1010408Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w sulechowskiej bibliotece odbyło się 26 kwietnia.  O godzinie 1000 stawiła się grupa Motylków z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” by wysłuchać, a następnie wspólnie zanalizować treść opowiadania Agnieszki Zimnowodzkiej „Przechwalaki”. „Przechwalaki” to książec zka z serii  HUMORKI. Seria prezentuje zabawne opowieści o mieszkańcach miasteczka Humorki. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiony jest szczególny typ charakteru bohaterów. W „Przechwalakach” spotkaliśmy rodzinę Przechwalaków, dla  której  dosłownie wszystko jest powodem do przechwałek. Spotkanie klubu zakończyło się jak zwykle cudowną zabawą w Kąciku Maluszka.

slowiki25 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Omawialiśmy powieść Kristin Hannah pt. "Słowik". Autorka postawiła przede wszystkim na emocje. Skumulowała wszystkie możliwe elementy, które kojarzą się z traumą i bolączką okresu II Wojny Światowej. Pokazuje losy dwóch sióstr choć zdaję się że dzieli je wszystko ukazuję je obie jako kobiety niezłomne, nieugięte i zdolne do wszystkiego. Przeds tawia codzienne życie w okupowanej Francji pokazuje dylematy, przed jakimi stały kobiety oraz tragiczne wydarzenia, które stały się ich udziałem- gwałty ,poniżanie, głód, konieczność donoszenia na znajomych w celu ochrony życia swego i bliskich.
Na tle dramatu wojny tli się miłość - rodzicielska, ojcowska, siostrzana, damsko-męska, która napędza do działania, daje nadzieję na nowe lepsze życie. Powieść ujęła serca wszystkich czytelników czekając z niecierpliwością na kolejną książkę.

kolakowska9 maja w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, gościliśmy na spotkaniu autorskim Agatę Kołakowską, pisarkę powieści obyczajowych dla kobiet .W spotkaniu uczestniczyły dwa kluby DKK- sulechowski oraz klub            z Bojadł czytelnicy z naszej biblioteki. Agata Kołakowska jest Wrocławianką z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławską. W trakcie studiów współpracowała z Polskim radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta nosiła się z myślą napisanie książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Jest autorką trzynastu powieści. Na spotkaniu mogliśmy się przekonać, że pisanie sprawia jej ogromną radość. Pani Agata jest niezwykle sympatyczną, cieplą i otwartą, która niesamowicie ciekawie opowiada o swoich książkach. Swoim usposobieniem i humorem ujęła serca czytelników.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.