Dzieciństwo – zwykłe a jednocześnie pełne przygód, szkoła normalna ale z mnóstwem niesamowitych ludzi i sytuacji….dojrzewanie pełne wrażeń….dorosłość, wielka nieodgadniona księga. Tak w wielkim skrócie można przedstawić treść „Zielonych Drzwi” czyli autobiograficznej książki Katarzyny Grocholi. Autorka tak barwnie i optymistycznie opisuje swoje życie, że zmusza czytelnika do pozytywnego myślenia o własnym życiu. Grochola zaraża nas optymizmem i „poszukiwaniem wyjścia, nawet w sytuacjach bez wyjścia”. Książka pełna dobrej energii, pozytywnie nastrajająca do życia i ludzi.
Polecamy tę lekturę szczególnie na długie jesienne wieczory.

Jolanta Czaińska
DKK Bieniów
2 grudnia 2010 roku miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób, w tym bardzo wielu gimnazjalistów z Gimnazjum w Bieniowie.

18 stycznia 2011 roku na kolejnym spotkaniu DKK w Bieniowie omawiano książki napisane przez Ewę Nowak, w spotkaniu brało udział sześciu czytelników. Panie z naszego klubu najbardziej polecają książki „Bardzo Biała Wrona” oraz „Wszystko tylko nie mięta”.

11 lutego na kolejnym spotkaniu DKK w Bieniowie omawialiśmy niezwykłą książkę p.t. „Trzy filiżanki herbaty”. Książka opowiada o himalaiście, którego wyprawa na K2 nie udała się, ale dzięki tej porażce odnalazł nowy cel w swoim życiu – budowanie szkół w najbardziej zapomnianych i opuszczonych przez cywilizację zakątków w okolicach gór Karakorum. Czytelnicy bardzo polecają tę pozycję.

18 marca 2011 roku omawialiśmy pozycję p.t. „Ostatni wykład” Randy’ego Pauscha . W spotkaniu brało udział sześć osób. Książka jest zapiskiem ostatniego wykładu skierowanego do studentów przez nieuleczalnie chorego na raka trzustki profesora. Nie jest to typowo naukowy monolog lecz swojego rodzaju „poradnik” dotyczący tego, jak należy żyć oraz jak wytyczać sobie w życiu cele i dążyć do ich realizacji. Książka skłaniająca do refleksji i przemyśleń na temat własnego życia. Polecamy.
W kwietniu członkowie DKK w Bieniowie podzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki Bernharda Schlinka pt. „Lektor”. Powieść okazała się bardzo ciekawą pozycją a rozmowa o niej wywołała zagorzałą dyskusje wśród członków naszego klubu na temat tego, w jaki sposób II Wojna Światowa wpłynęła na losy bohaterów książki oraz czy główna bohaterka była katem czy może ofiarą…
Dodatkowym elementem dyskusji było porównanie książki z jej ekranizacją, którą obejrzało wielu czytelników.
Powieść serdecznie polecamy – czyta się ja jednych tchem.
Jolanta Czaińska
27 maja 2011 roku w ramach DKK w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieniowie odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem - pisarzem, autorem humorystycznych książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Bieniowie.

IMG 0168   3   2

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.