23 kwietnia 2008 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki w Olbrachtowie. Dyskusja, jaka wywiązała się przy okazji omawiania książki Doroty Masłowskiej, na długo zapadnie w pamięci każdej z obecnych na spotkaniu osób. Powiedziałabym, że zdania były tak bardzo podzielone i zróżnicowane, iż było pięć razy więcej opinii niż uczestników rozmowy. Sądy, które padały były po prostu skrajnie różne: od zachwytu po pełen niesmak.

Pozycja okazała się wielkim przebojem, zafascynowała dzieci jak również ich opiekunów. Sama dyskusja przebiegała bardzo żywiołowo, a mali klubowicze wykazali ogromne zaangażowanie i znajomość treści książki w najdrobniejszych szczegółach. Wszyscy uczestnicy uznali książkę jako wartą przeczytania.

352W naszej małej filii bibliotecznej w Olbrachtowie zagościła w dniu 29 września 2011 r. Pani Barbara Gawryluk - autorka wielu książek dla dzieci. W ramach naszego dziecięcego DKK omawialiśmy także książki B. Gawryluk z serii o Kaktusie - wspaniałym psim przyjacielu. Tym większa była nasza radość , że odwiedzi nas ich autorka. Pani Barbara opowiadała dzieciom wiele ciekawych historii , także o świstaku Gwizdku. I bardzo mile zdziwiła się wysokim poziomem wiedzy o życiu świstaków jakim wykazały się nasze dzieci. Nasi milusińscy zaprosili Panią Gawryluk na następne spotkanie (najlepiej jutro), a Ona zaproszenie przyjęła. Czekamy teraz z niecierpliwością.

353 354 

 

zdjęcie DKK dzieci 27 czerwca27 czerwca 2019 r. w Bibliotece w Olbrachtowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Najmłodsi czytelnicy wysłuchali wierszy z książeczki „Polscy autorzy dla 3 – latka”. Głośne czytanie połączone było z zabawą rozpoznania kołysanki. Dzieci rozpoznały wiersz Ewy Szelburg – Zarembiny „Idzie niebo ciemną nocą” oraz „A, a – kotki dwa”. Po omówieniu przeczytanego fragmentu wiersza Czesława Janczarskiego „Krasnalek” czytelnicy opisali ilustracje skrzata i udzielili odpowiedzi na pytania dotyczące kolorów ubrania Krasnalka. Po dyskusji na temat ubioru bohatera wiersza Czesława Janczarskiego, dzieci opowiedziały  o swoich ulubionych kolorach i barwach własnej odzieży. Na koniec uczestnicy spotkania wzięli udział w zabawie „Kolorowe kartki”, polegającej na podnoszeniu odpowiedniego koloru brystolu, jaki wskazywany był przez bibliotekarza. Zajęcia zakończyły się rozdaniem dzieciom naklejek z uśmiechniętą czerwoną buźką.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.