kwiecień  pierwsze4 kwietnia 20117

Pierwsze w kwietniu spotkanie DKK rozpoczęło się dyskusją o książce „Klątwa Ezechiela” Romana Pawlaka.

Uczestniczki wypisały wszystkie swoje skojarzenia związane ze słowem „klątwa”. Sprawdziłyśmy później w Słowniku Języka Polskiego co ono oznacza.

Następnie zastanawiałyśmy się, jakie przedmioty przynoszą ludziom szczęście, a jakie pecha. I czy w ogóle można mówić o szczęściu bądź pechu? Czy może jest to tylko kwestia przypadku?

Uczestniczki spotkania narysowały lub napisały, kiedy są szczęśliwe a kiedy nie.

kwiecień drugie25 kwietnia 2017

Na drugim w kwietniu spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o Jowance i pewnym Gangu spod Gilotyny. Zastanawiałyśmy się o czym jest książka Katarzyny Wasilkowskiej, jak można ją zareklamować komuś, kto jej nie zna. Próbowałyśmy wspólnymi siłami pokonać pewne zadanie, które wymagało współpracy wszystkich obecnych.

 

maj30 maja 2017

„Archie i sekret czarodzieja” D. D. Everesta, czyli książka którą omawialiśmy w trakcie majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, zrobiła na uczestnikach duże wrażenie. W naszym dkk-owym rankingu otrzymała 7,42 na 10 gwiazdek.

 Zadania, które wykonali uczestnicy polegały m.in. na wymyśleniu dalszym losów głównego bohatera, zastanowieniu się, do czego można byłoby wykorzystać szkiełko wyobrażające oraz na stworzeniu księgi potworów (takich wymyślonych przez siebie).

 

Za nami pierwsze w nowym roku kalendarzowym spotkanie DKK.
Tym razem towarzyszył nam zbiór opowiadań polskich autorów „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". To piękna książka o przeróżnych wartościach. Według naszych ocen książka otrzymała 8,22/10 punktów.

Więcej o niej przeczytacie tu:
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/gorzka-czekolada

Każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać 2 wybrane przez siebie opowiadania, streścić je pozostałym osobom oraz przygotować do nich zadania.
Wśród zadań był m.in.:

  • krzyżówka samodzielnie przygotowana przez jedną DKK-owiczkę
  • pytania sprawdzające to, o czym uczestnicy opowiadali
  • zadanie polegające na przedstawieniu konfliktu z przyjacielem i opisaniu, jak się zakończył
  • narysowanie terminalu ładowanego dobrymi uczynkami

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.