Kwietniowemu spotkaniu DKK towarzyszyła opowieść ze świata magii i Harrego Pottera - „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” autorstwa J.K. Rowling.

Pierwszy raz na spotkaniu mieliśmy okazję przeczytać tekst zapisany nietypowo, bo właśnie w formie scenariusza.

W naszej ocenie książka wypadła całkiem nieźle – otrzymała 9/10 punktów.

W trakcie spotkania uczestnicy wylosowali różne nazwy fantastycznych zwierząt, które pojawiły się w książce. Ich zadaniem było odnalezienie ich wyglądu oraz namalowanie ich. Dodatkowo, mieli również za zadanie napisanie własnego scenariusza.

Na majowym spotkaniu DKK omówiliśmy książkę „Wojna na Pięknym Brzegu” A.M. Grabowskiego.

To historia dziewczynki, Krysi, i jej rodziny których losy splotły się z wybuchem II wojny światowej. To także opis reakcji ludzi na wojnę i sposobów radzenia sobie w takich ciężkich czasach.

W trakcie spotkania uczestnicy losowali pojęcia związane z wojną i własnymi słowami je wytłumaczyli.

Na koniec każdy narysował jak mógł wyglądać świat Krysi w czasie wojny, a jak w czasie pokoju.

DKK-owicze ocenili książkę na 8,83/10 punktów.

F.11 dkk czerwiec 2018Ostatniemu przed wakacjami spotkaniu towarzyszyła książka „Dom nie z tej ziemi” M. Strękowskiej – Zaremby.

Książka ta otrzymała 8,4/10 punktów. To historia domu, który został zaczarowany, a jego mieszkańcy ulegają złemu urokowi. Marysia i Daniel starają się poznać dlaczego tak się dzieje. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.

Kacper, jeden z uczestników DKK tym razem współprowadził spotkanie. Zaproponował, by pozostałe osoby zapisały dalsze losy Marysi oraz by wymyśliły alternatywną historię tej dziewczynki. Dodatkowo uczestnicy spotkania narysowali widok z okna na swój pokój – na szczęście prawdziwy i piękny (w porównaniu do tego, który prezentuje dom nie z tej ziemi).

        usmiech styczeń – 28.01.2019

Pierwsze w roku kalendarzowym spotkanie DKK rozpoczęłyśmy rozmową o książce Cezarego Harasimowicza „Uśmiech”. Otrzymała ona 6,92/10 punktów.

O autorze i książce dowiecie się więcej z wywiadu:

http://bukbuk.pl/cezary-harasimowicz-usmiech/

Uczestniczki wypisały sytuacje, w których smucą się albo radują. Zastanowiły się również dlaczego warto się uśmiechać. Na koniec wykonały plakaty, które miały wywołać uśmiech na twarzy.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.