Filia nr 11 WiMBP w Zielonej Górze

Wtorkowe spotkanie DKK upłynęło nam przy książce „Wyznania zmyślonego przyjaciela" M. Cuevas.
To historia o zagubieniu, poszukiwaniu siebie, pomocy innym, wolności i tym, co ona niesie.
Uczestnicy DKK wypunktowali historię głównego bohatera – Jacquesa Papiera . Wybrali ulubione z jego różnych wcieleń i narysowali je. Zobrazowali również Straszydło Nocne, a na koniec przedstawili swój pomysł na wymyślonego przyjaciela.

Spotkaniu DKK towarzyszyła opowieść ze świata magii i Harrego Pottera - „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz" autorstwa J.K. Rowling.
Pierwszy raz na spotkaniu mieliśmy okazję przeczytać tekst zapisany nietypowo, bo właśnie w formie scenariusza.
W naszej ocenie książka wypadła całkiem nieźle – otrzymała 9/10 punktów.

W trakcie spotkania uczestnicy wylosowali różne nazwy fantastycznych zwierząt, które pojawiły się w książce. Ich zadaniem było odnalezienie ich wyglądu oraz namalowanie ich. Dodatkowo, mieli również za zadanie napisanie własnego scenariusza.

Spotkanie DKK rozpoczęliśmy od oceny książki - „Olimpiady Pana Lemoncella" Chrisa Grabensteina (to kontynuacja książki „Biblioteka Pana Lemoncella"). Książka otrzymała 8,5/10 punktów.

Uczestnicy stanęli przed takimi zadaniami, jak:

  • wypisanie 15 tytułów książek, które w bardzo dużej ilości pojawiły się w „Olimpiadzie...";
  • odszukanie w przestrzeni bibliotecznej wylosowanych książek;
  • wylosowanie motta związanego z książkami/biblioteką, wyszukanie imienia i nazwiska autora oraz odnalezienie informacji dotyczącej wykonywanej profesji;
  • a na koniec rozszyfrowanie tekstu

Za nami pierwsze w nowym roku kalendarzowym spotkanie DKK.
Tym razem towarzyszył nam zbiór opowiadań polskich autorów „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". To piękna książka o przeróżnych wartościach. Według naszych ocen książka otrzymała 8,22/10 punktów.

Więcej o niej przeczytacie tu:
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/gorzka-czekolada

Każdy uczestnik miał za zadanie przeczytać 2 wybrane przez siebie opowiadania, streścić je pozostałym osobom oraz przygotować do nich zadania.
Wśród zadań był m.in.:

  • krzyżówka samodzielnie przygotowana przez jedną DKK-owiczkę
  • pytania sprawdzające to, o czym uczestnicy opowiadali
  • zadanie polegające na przedstawieniu konfliktu z przyjacielem i opisaniu, jak się zakończył
  • narysowanie terminalu ładowanego dobrymi uczynkami

maj30 maja 2017

„Archie i sekret czarodzieja” D. D. Everesta, czyli książka którą omawialiśmy w trakcie majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, zrobiła na uczestnikach duże wrażenie. W naszym dkk-owym rankingu otrzymała 7,42 na 10 gwiazdek.

 Zadania, które wykonali uczestnicy polegały m.in. na wymyśleniu dalszym losów głównego bohatera, zastanowieniu się, do czego można byłoby wykorzystać szkiełko wyobrażające oraz na stworzeniu księgi potworów (takich wymyślonych przez siebie).

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.