"Sejf” to debiutancka książka Tomasza Siekierskiego, świetnie skonstruowana historia thrillera o zabarwieniu spiskowo-politycznym z wątkiem społecznym i szpiegowskim. „ Dziennikarz śledczy Artur Solski i prowincjonalny policjant inspektor Waldemar Darski próbują dowiedzieć się, co łączy znalezionego w jeziorze na Podlasiu topielca ze zmarłym w Iraku żołnierzem. Sprawy pozornie nie mają nic wspólnego, jednak nadmierne zainteresowanie władz, budzi w bohaterach podejrzenia”. Siekierskiemu dobrze udało się stworzyć napięcie, które utrzymuje czytelnika w niepewności poprzez wyjątkowo skonstruowaną intrygę. Nikt i nic nie jest tym czym nam się wydaje.

Zofia Rogasik
moderator DKK przy MGBP Filia1
w Nowogrodzie Bobrzańskim

second handTuż przed wakacjami, 14 czerwca omawiałyśmy książkę Joanny Fabickiej „Second hand”. Jest to książka trudna, w której autorka nakreśla przejmujące losy trzech pokoleń kobiet z ludźmi, których spotkały na swojej drodze.

Książkę mimo że czasami była dołująca, klubowiczki oceniły wysoko.

Z pewnością wywarła duże wrażenie i na długo zapadnie w pamięci.

moralnośćW słoneczne, lipcowe popołudnie Dyskusyjny Klub Książki rozbrzmiewał gromkim śmiechem a to za sprawą książki Magdaleny Witkiewicz „Moralność Pani Piontek”.

Życie głównych bohaterów książki - Gertrudy, jej syna Augustyna oraz męża Romualda składa się z  szeregu przezabawnych historii, mnóstwa pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka w przystępny, nieprzytłaczający czytelnika sposób porusza również tematy trudne, niewygodne. Polecamy, gdyż jest to świetna książka na wakacje z mnóstwem pozytywnej energii.

Zofia Rogasik

moderator DKK przy MGBP Filia1

w Nowogrodzie Bobrzańskim

terminalny mrózNa zakończenie wakacji, 30 sierpnia, omawiałyśmy książkę Lincolna Childa „Terminalny mróz”. 

Akcja toczy się w nieczynnej bazie wojskowej, poza kręgiem polarnym na Alasce. Ekspedycja mająca zbadać problem globalnego ocieplenia natrafia na zamrożone prehistoryczne zwierzę, które szybko okazuje się nieznanym do tej pory gatunkiem. Głównym więc tłem powieści, staje się konflikt między naukowcami, którym zależy jedynie na zbadaniu znaleziska a ekipą filmową szukającą sensacji.

Książkę każda z nas przeczytała ale bez entuzjazmu, gdyż po przeczytaniu „Kodu Himmlera” Przemysława Piotrowskiego, ta w naszym odczuciu wypadła słabo.

Zofia Rogasik

moderator DKK przy MGBP Filia1

w Nowogrodzie Bobrzańskim

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.