W środę, 3 października br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Uczestniczki spotkania omawiały książkę Petera Gardosa „Gorączka o świcie”. Pochodzący z Budapesztu węgierski reżyser i autor w swojej pierwszej powieści  opowiada prawdziwą historię miłości swoich rodziców. Główny bohater Miklos w 1945 roku trafia z obozu koncentracyjnego do szpitala, gdzie dowiaduje się o swojej śmiertelnej chorobie. Wiedząc, że zostało mu pół roku życia Miklos postanawia wysłać sto siedemnaście listów do Węgierek przebywających w szwedzkich szpitalach. Pragnie w ten sposób poznać dziewczynę, miłość swojego życia. Plan wydaje się szalony i nierealny. Kiedy poznaje Lili nic oprócz niej już się nie liczy. Ich miłość i chęć życia doprowadza do uzdrowienia Miklosa. Przeczytałyśmy wiele książek o sile miłości. Jednak historia opisana w „Gorączce o świcie” zdarzyła się naprawdę. I to jest głównym atutem tej powieści. Wniosek: miłość jest najlepszym lekarstwem na wszystko!

Zofia Rogasik

moderator DKK przy MGBP Filia1

w Nowogrodzie Bobrzańskim

alibiPierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 30 stycznia. Do naszego grona dołączyła nowa klubowiczka, z czego bardzo się cieszymy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Omawiałyśmy książkę  ”Alibi na szczęście” Anny Ficner-Ogonowskiej. Zdania na jej temat były podzielone. Niektórym paniom ta ciepła, pełna nadziei opowieść o ciężkich losach głównej bohaterki Hani przypadły do gustu. Piękna historia o miłości, męskiej determinacji w walce o miłość oraz o tym co w życiu jest najważniejsze. Były też głosy niezadowolenia. Banalna historia, zbyt rozwlekle napisana na 653 stronach.

Jeśli jednak książka się spodoba, to polecamy trzy kolejne części: „Krok do szczęścia”, „Zgoda na szczęście”, „Szczęście w cichą noc”.

Zofia Rogasik
moderator DKK przy MGBP Filia1
w Nowogrodzie Bobrzańskim

michalina28 lutego 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie DKK. „Autobiografia” Michaliny Wisłockiej to książka, której omawianiu poświęciłyśmy wieczór. Wspomnienia autorki „Sztuki kochania” przenoszą nas - czytelników do miejsc, w których się wychowała i dorastała. Poznajemy ludzi i zdarzenia, które znacząco wpłynęły na Wisłocką, późniejszą lekarz, ginekolog, cytolog i seksuolog. Książkę polecamy wszystkim. Jest to prawdziwa, pełna ciepła i humoru opowieść z czasów, kiedy to  ceniono chwile spędzone z wielopokoleniową rodziną przy wspólnym stole.  

wina kota28 marca podczas kolejnego spotkania omawiałyśmy książkę „Wszystko wina kota!” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.
Ta romantyczna komedia omyłek to optymistyczna książka o kobiecej przyjaźni i zaufaniu. Opowieść lekka, zabawna, do „poduszki” lub na wakacje.
Nie należy ona jednak do grupy książek, po którą sięgniemy ponownie za jakiś czas. Niestety dyskusja na jej temat była krótka i zwięzła, gdyż książka nie zyskała w naszych oczach uznania.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.