W październiku odbyło się kolejne spotkanie DKK w Bibliotece w Przylepie.
Tym razem najmłodsi klubowicze zastanawiali się co to takiego jest „zakochanie” oraz spotkali się z przedszkolakami z ulicy Morelowej.

 

Jak zwykle było ciekawie, sympatycznie, wesoło i przez chwilę niebezpiecznie...
Ponownie wróciliśmy do naszej ulubionej książki, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, „Wierszyki łamiące języki”. I tu zaistniało realne niebezpieczeństwo połamania języków. Ale tylko teoretycznie, bo kto jak kto, ale klubowicze z DKK w Przylepie posiadają językowe mistrzostwo w wypowiadaniu trudnych słów i rymów. Oprócz czytania wierszyków sami wymyślają „trudne” wyrazy i zwroty np. „stół z powyłamywanymi nogami”, „podczas suszy szosa sucha” itp. Zabawa przy tym jest przednia, uwierzcie na słowo lub dołączcie do naszego klubu !!!
Ostatnie przed feriami spotkanie poświęciliśmy książce Beaty Ostrowickiej „Ale ja tak chcę”.
Ile razy każdy z nas wypowiadał te słowa zapominając o drugiej osobie, a widząc tylko „koniec własnego nosa”. Jeśli ktoś powie, że nigdy - to NIE WIERZCIE !!!
W starym buku zamieszkałym przez Drzewiaki, pojawia się Nowy szukający domu. Czy Nowemu uda się spotkać przyjaciela? Czy zachowa swoją odmienność? Kim jest Nibyludek? Czy stary buk stanie się domem dla Nowego?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź czytając książkę „Ale ja tak chcę”.
Nasi klubowicze gorąco ją polecają i zachęcają do przeczytania.
Kolejne spotkanie tuż po feriach.

A teraz niech panuje „białe szaleństwo” bo czas i aura ku temu odpowiednia.

Wioletta Przybylska
bibliotekarz nadzorujący działalność
DKK przy GBP w Przylepie.

 

1367 1368 1369 1370
Kolejne po feriach zimowych spotkanie najmłodszych klubowiczów DKK poświęciliśmy książce „Kapitan dalekomorskiej wanny” – Ludwika Jerzego Kerna oraz książce Elżbiety Zubrzyckiej – „Słup soli”.
Pierwsza to pozycja, w której dominuje humor i błyskotliwość. Kto z nas nie chciałby mieć brata pirata, który pływa po morzach świata? Klubowicze jednogłośnie orzekli, że mieć takiego brata byłoby super.
Następna książka, którą powinien każdy przeczytać to, „Słup soli” z serii Bezpieczne Dziecko. Ta lektura pokazuje, jak milczenie i bierna postawa obserwatorów wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca ich do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się przeciwstawić? – niewiele. A grupa? – o wiele więcej, najpierw jednak musi powstać.
Jak przeciwstawiać się przemocy i nie być tym przysłowiowym słupem soli, na pewno podpowie nam książka, do której przeczytania gorąco zachęcamy.
Klubowicze na pewno nie będą się biernie przyglądać przemocy – pamiętajmy w grupie siła!!!

 

Wioletta Przybylska
bibliotekarz nadzorujący DKK
w GBP filia w Przylepie
1371 1372 
 
Już prawie od roku przy DKK w Przylepie swoje usługi świadczy Biuro Detektywistyczne. Nie ma dla nas zagadki nie do rozwiązania!!!!
Wykrywalność 100%
Pełna dyskrecja!!!
Zapraszamy!!!!


Jesteśmy pod wrażeniem serii przygód Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, które czytaliśmy z zapartym tchem.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Każda książka opisuje inne wydarzenie więc można je czytać w dowolnej kolejności. Trzymająca w napięciu akcja, duża ilość charakterystycznych czarno – białych ilustracji, a wszystko w formacie prawdziwej powieści.
Jako pierwszą z serii przeczytaliśmy „Tajemnicę diamentów” (oczywiście następnie były kolejne).
Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modih lub Lollo Smith. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassem i Mai i tu następuje nieoczekiwany zwrot akcji.
Chcecie wiedzieć więcej - zapraszamy do lektury.

Młodzi detektywi.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.