Filia GBP w Bieniowie z siedzibą w Złotniku

Kolejna książka Katarzyny Grocholi czytana w DKK w Złotniku. „Zielone drzwi”.
Lekka I przyjemna powieść autobiograficzna, którą chętnie i szybko przeczytały panie. Każdy z nas drogę życiową kształtuje tylko i wyłącznie sam. Wiele fantastycznie opowiedzianych historii życiowych, choć nie zawsze wesołych i dobrych. Książka serdecznie polecana przez nasze czytelniczki.

"Piękna rupieciarnia" Bogumiła Hrabala - książka,która absolutnie nie zainteresowała czytelniczki. Wręcz przeciwnie wzbudziła w nich swoisty niesmak, bo jak można- mówią,kupić "piwem" wiadomości i przekazać je jako coś ciekawego.

Biblioteka w Złotniku
moderator Emilia Klusek
Książka niełatwa w czytaniu, ale wraz z kolejnymi kartami zaczyna się fascynująca opowieść, w której czytelniczki próbowały odnaleźć i odnieść się do dzisiejszych zdarzeń politycznych. Za sprawą bliźniaków (Taimura i Sulaimana), próbowały odnieść się do naszych polityków .Książka w której można było "dopatrzeć" się humoru i zabawnych historii.
Polecam te lekturę
Biblioteka w Złotniku

"Tam gdzie spadają Anioły" Doroty Terakowskiej, to piękna powieść, którą czyta się z zapartym tchem niemalże od początku do końca. Powieść dzięki, której każda z nas mogła zastanowić się nad "swoim Aniołem i uwierzyć w Jego istnienie. Powieść, która przekonuje nas w wierze o "istnieniu Aniołów". Historia przekazana przez autorkę jest bliska naszemu sercu, bo czy każdy z nas nie miał sytuacji lub chwili zwątpienia?
Myślę, że absolutnie słusznie książka ta wyróżniona została tytułem Najlepszej Książki Roku 1999!

DKK w Złotniku
Emilia Klusek

 

W bibliotece w Złotniku na spotkaniu członków DKK 27 maja 2010 r. zachwycano się i podziwiano odwagę bohaterki, która w tak „szalony” i błyskawiczny sposób obdarza uczuciem wielkiej miłości, człowieka z zupełnie innej kultury - wojownika Samburu, Masaja z Kenii.
Pani E. Stec, jedna z członkiń DKK w Złotniku, pisze: "Biała Masajka" - to jedna z tych książek, które czyta się z zapartym tchem. Afryka widziana oczami ciekawskiej Europejki, to coś niesamowitego, fascynującego. Cudowne, bardzo szczegółowe opisy zdarzeń, przyrody, panujących tam zwyczajów, sprawiają, że ma się wrażenie jakby samemu tam się było. Czytając tę książkę, widziałam Kenię oczami wyobraźni tak realistycznie, że nawet wydawało mi się, że czuję wszystkie Afrykańskie zapachy (te miłe i te nie). Rzadko się zdarza, abym czytała książkę i nie potrafiła jej zamknąć, pomimo późnej, bardzo późnej pory nocnej i zmęczonych oczu. Gorąco polecam.”

Emilia Klusek
moderator DKK w bibliotece w Złotniku

 

1414 1415

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.