niemiłość„Miłość zdarza się w każdym wieku”

„Na miłość nigdy nie jest za późno”

16 stycznia 2019 r. o godz. 16:00 rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie w nowym roku Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Przy poczęstunku mieliśmy okazję podzielić się opinią i refleksjami z przeczytanej książki Małgorzaty Kalicińskiej „Miłość na walizkach”.  Jest to powieść o dojrzałej miłości, która potrafi przetrwać wszystkie przeciwności losu.  Pomimo upływu czasu uczucie łączące dwoje ludzi może być bardzo silne i przetrwać nawet najgorsze tragedie ludzkie. Jedna z klubowiczek pisze „świat jest piękny, więc trzeba go odkrywać na nowo, zapoznawać się z innymi kulturami, tak jak miłość zapomnianą pielęgnować, aby nie wygasła. Są to trudne wybory, od trudnych rozstań do powrotów jeszcze trudniejszych, bo kochać można zawsze w każdym wieku niezależnie od stanu posiadania, czy w wieku w jakim jesteśmy”. Autorka książki twierdzi, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń , które nadają nam sens życia. Książka jest napisana lekkim językiem, dlatego czyta się ją jednym tchem.  To niezwykle wartościowa lektura, którą można polecić miłośnikom książek obyczajowych.

sparks27 lutego 2019 r. miłośniczki Dyskusyjnego Klubu Książki kontynuowały kolejną swoją przygodę z literaturą romantyczną. Tym razem sięgnęłyśmy po książkę „Z każdym oddechem”. Autor – Nicholas Sparks to jeden z najpopularniejszych autorów amerykańskich, specjalizujących się w powieściach obyczajowych. Napisał kilkanaście książek, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród czytelników. Główna bohaterka książki „Z każdym oddechem” - Hope, skończyła właśnie 36 lat. Mimo, że ma chłopaka zastanawia się czy jest to dobry związek na resztę życia. Chłopak, nie bardzo kwapi się do ślubu. Hope zaczyna się zastanawiać nad ich przyszłym związkiem. Do sytuacji dołącza się wiadomość o poważnej chorobie ojca.  Postanawia więc wyjechać do Sunset Beach, aby zastanowić się co zrobić dalej  ze swoją przyszłością. Poznaje tam Tru, chłopaka z Zimbabwe, który również pragnie  rozwiązać swoje, rodzinne problemy. Nicholas Sparks napisał historię  o miłości  i  rozterkach, które dotykają  ludzi każdego dnia. Książka opowiada o pięknej  historii  dwóch zagubionych sercach, które nie spodziewanie trafiają na siebie.  Jest to powieść, która pozostanie   w pamięci.  Każda z klubowiczek z przeczytanej książki coś dla siebie wyniosła. Ich zdaniem jest to prawdziwa do bólu historia, która wywołała wiele emocji, dlatego warto po nią sięgnąć.

DSCN2465-112 marca w Bibliotece w Babimoście odbyło się spotkanie z grupą pięciolatków z Niepublicznego Przedszkola "Pod Muchomorkiem". Po zabawach "na dodry początek" przyszedł czas na zapoznanie się z książką Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakadabry". "Mag Abrakadabra jest bardzo ambitny. Marzy o tronie. Aby pozbyć się panującego sułtana Abdulli, sięga po magię. Jego plan jednak szybko legnie w gruzach...". Zachęcone historią maga dzieci również zdecydowały się na wejście do krainy czarów. Przyozdobiły czapki, które jak się później okazało nabrały magicznej mocy oraz przygotowały tajemniczą miksturę...

idealnaSpotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych odbyło się 27 marca 2019 r.  o godz. 16:00. Tym razem dyskutowaliśmy o książce polskiej pisarki Magdy Stachula „Idealna”. Powieść "Idealna",  to świetny thriller psychologiczny. Główna bohaterka Anita, kobieta piękna, wykształcona, mężatka, starająca się o dziecko. Adam, mąż Anity, mężczyzna wykształcony, przystojny czujący podobnie jak żona, że w ich małżeństwie coś się zmieniło.  Żyją razem, ale złączeni jednak coraz słabszymi uczuciami.  Anita prawie nie wychodzi  z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i  zapomnieć  o rozpadającym  się małżeństwie oraz dziecku, na którym tak bardzo jej zależy. Zdecydowanie „Idealna” zaskoczyła i zaciekawiła czytelników. Książka skłoniła do przemyśleń, aby być czujnym wobec najbliższych.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.