Gminna Biblioteka Publiczna w Bojadłach

skibaPo raz kolejny gościliśmy w naszej bibliotece pana Henryka Karola Skibę. Tym razem spotkanie miało miejsce 12 czerwca 2018r. w bibliotece w Bojadłach, przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Pierwsza książka pana Henryka – „Dwa światy Ireny”- przyjęła się z dużym entuzjazmem, głównie wśród mieszkańców Klenicy. Tym razem autor wprowadził nas w świat swojej kolejnej książki – „Przesiedleńcy. tom 1. Przyszłość zaczyna się w PRL-u”.  Jej głównym bohaterem jest Gerard Weisenfeldt, który miota się między pozostaniem wśród przyjaciół w komunistycznej Polsce, a powrotem „na pochodzenie” do Niemiec – jego zdaniem  w lepszy świat. Co wybierze bohater? Czy będzie żałować swojej decyzji? O tym w drugim tomie książki „Przesiedleńcy. Tom 2. Obcy swojak, czyli smak tarniny”. Pan Henryk zdradził także, że jest w trakcie pisania kryminału, w którym akcja toczy się w Klenicy.

p.piotrowskiPrzemysław Piotrowski jest  autorem „ Kodu Himlera”, „ Drogi do piekła”, „Radykalni Terror” i oczekiwanej kolejnej części „ Radykalni Rebelia”. Spotkanie  odbyło się 13 marca 2018r. o godz.16,00 w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach. W bardzo serdecznej atmosferze nasi czytelnicy poznali osobiście nietuzinkową postać Pana Przemka. Wspaniały kontakt z czytelnikami. Jego wiedza niecodzienna na temat kultury islamskiej bardzo nam zaimponowała. W swoich książkach pokazuje to, czego będziemy świadkami. A jeżeli nie my, to nasze dzieci na pewno. I aż się wierzyć nie chce, że zwykły facet z Zielonej Góry pisze prawdziwie o rzeczach, które nie mieszczą się w głowach. Poznaliśmy jego warsztat pracy twórczej, źródła jego inspiracji, pasje-sport i podróże, które poszerzają jego horyzonty. Jego książki są przesłanką do refleksji nad przyszłością. Bardzo dziękujemy za spotkanie. Również dziękujemy  za prowadzenie spotkania Panu Romanowi Czarneckiemu i czekamy na kolejne spotkania.
Człowiek potrafi umrzeć za życia, choć jego serce wciąż będzie wybijać swój rytm. Ciało to tylko powłoka, kupa mięsa, ścięgien i kości zamknięta w skórzanym worku. to nic nie znaczące naczynie.
Dusza... Ona potrafi cierpieć po stokroć bardziej niż ciało. Dziś odeszła na zawsze. Wiem, że już nigdy nie wróci. Wrota zostały zatrzaśnięte.”  Przemysław Piotrowsk i(z książki  Radykalni. Terror)

cygler2W odpowiedzi na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach, gościliśmy w piątkowy wieczór 27 kwietnia Hannę Cygler – pisarkę powieści obyczajowych i tłumaczkę -na stałe mieszkającą w Gdańsku.

Hanna Cygler absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim zawodowo zajmuje się tłumaczeniami ze szwedzkiego i angielskiego. Jak sama mówi: "Pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie, które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika". W swoim dorobku ma już 17 powieści. Pisarka barwnie opowiadała o pomysłach na książki, bohaterach wątkach powieści i wydawcach. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Można było zakupić książki Hanny Cygler i zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

nowicki10 maja  2016 r. gościliśmy w naszej bibliotece Artura Nowickiego, ilustratora książek i czasopism dla dzieci. W warsztatach aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy IV  w Bojadłach z wraz z wychowawczynią Panią Anią Cieślik którzy zapoznali się z różnorodnością technik rysowania oraz procesem powstawania ilustracji. Wspomniano również o jednej z nowocześniejszych metod tworzenia rysunku, przy zastosowaniu tabletu graficznego. Rysunki  Artura Nowickiego zdobią książki między innymi autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Renaty Piątkowskiej oraz Barbary Stenki. Piękny, ciekawy tekst w połączeniu z kolorową ilustracją to z pewnością coś co sprawia, że książeczki dla dzieci są niezwykle barwne. Popularna seria Ale historia…, a książka pt: Mieszko, ty wikingu! to opowieść pełna historycznych ciekawostek oraz zabawnych ilustracji.

Podczas warsztatów Pan Artur zachęcił dzieciaki do stworzenia postaci z kapeluszem . Każdy, jedynie przy użyciu czarnego flamastra ,kredek  i własnej wyobraźni, wykonał  pracę, po czym wszystkie zostały zebrane w jedną wspólną książkę. Było super!

Katarzyna Tomaszewska

Moderator DKK dla Dzieci w Bojadłach

wierszykiNasze kwietniowe spotkanie zaczęliśmy od wierszyków łamiących języki.

Wierszyki łamiące języki to kolejny tom pełen szalonych rymów, wymagających językowego mistrzostwa, by nie potykać się w trakcie czytania. Tym razem książeczka w dowcipny sposób opisuje zwierzęta, tak duże i egzotyczne, jak i te ledwo widoczne i latające nam wokół nosa. Książka wzbogacona jest w ilustracje.

Książeczka uczy poprawnej wymowy, humor, rym i zabawa dla dziecka i rodziców. Świetna zabawa dla dorosłych i pożyteczna dla dzieci. Warto przeczytać.

Katarzyna Tomaszewska

Moderator DKK dla Dzieci w Bojadłach

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.