12449 lutego odbyło się kolejne czwartkowe spotkanie DKK. Tym razem sięgnęliśmy po historie z życia młodych ludzi: Holenderki – Desiree (bohaterki książki H. Hassenmuller „Desiree czyli czas próby”) i niemieckiego nastolatka Patryka (bohatera powieści J. Frey’a „Pokręcony świat”).
Zastanawialiśmy się, czy łatwo jest nam znosić przeciwności losu, którym jesteśmy bezustannie poddawani? Ilu takim próbom w swoim życiu człowiek może stawić czoła? Co właściwie sprawia, że chcemy podejmować kolejne wyzwania pomimo wielu niepowodzeń?
8.03.2012 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki podjęliśmy temat literatury popularno-naukowej. Za przykład posłużyła nam seria książek Strrraszna historia. Strrraszna historia to seria książek adresowana do dzieci i młodzieży. Przeznaczona głównie dla czytelników w wieku 8-14 lat. Seria ta od 1993 roku wydawana jest w Anglii przez londyńskie wydawnictwo Scholastic Ltd. W Polsce natomiast jej wydaniem zajmuje się od 1997 roku wydawnictwo Egmont. Jest to seria, która z humorem opisuje historię świata i Polski.

1285 1286 
124319 kwietnia 2012 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiałyśmy książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. ,,13. poprzeczna".
W trakcie spotkania mówiłyśmy o problemach dotyczących nastolatków. Dzięki temu zrozumiałyśmy jak ważne są dobre relacje z rodziną i rówieśnikami. Częste rozmowy są podstawą dobrych relacji z innymi ludźmi. Trzeba pamiętać aby wolny czas spędzać nie tylko na głupotach, lecz również spotykać się z przyjaciółmi, pielęgnować więzi między bliskim nam osobami.
Każdy z uczestników spotkania miał za zadanie dopisać zakończenie, dalsze losy głównych bohaterek książki. Chociaż się one różniły, to miały ukryty ten sam sens.
Reasumując uważamy to spotkanie za bardzo pouczające i ciekawe.

Natalia Mielniczek oraz Aleksandra Zaborna
Dnia 17 maja 2012 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiałyśmy książkę Ann Brashares pt. ,,Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów".
W trakcie spotkania mówiłyśmy o przyjaźni, miłości i wymaganiach do siebie i innych. Dzięki temu zrozumiałyśmy jak ważna jest przyjaźń. Rozmawiałyśmy o tym co każdemu z nas daje wiara w przyjaźń oraz różne symbole przyjaźni.
Każdy z uczestników miał za zadanie scharakteryzować cztery bohaterki książki i ich zachowanie. Dzięki temu każdy z nas mógł znaleźć cechy wspólne z bohaterkami.
Reasumując: spotkanie uważamy za pouczające, bardzo udane i ciekawe.

Natalia Mielniczek

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.