28 września .2017 r. DKK rozmawiał o książce Pauly Mclain  „Okrążyć słońce”. Powieść bardzo się podobała naszym paniom. Autorka zabiera nas w bajeczną afrykańską Kenię. Poznajemy tam zwyczaje tubylców. Książka opowiada o ludziach, którzy naprawdę tam żyli, jak Beryl Markham, która przyjeżdża z Anglii i zamieszkuje wraz z rodziną na farmie. To prawdziwa historia głównej bohaterki opisana oczami Pauly Mclain. Historia dojrzała, pełna przygód i miłosnych zawirowań dodatkowo powoduje, że czyta się książkę jeszcze z większym zainteresowaniem. Książka dla miłośników zielonej Afryki i życia w kolonialnej Kenii.

23 października 2017 odbyło się kolejne spotkanie w ramach DKK. Tym razem spotkaliśmy się z fantastycznym światem przedstawionym w książce  Rosy Montero „Łzy  w deszczu” który, zdaniem naszych Pań, jest dziwną wizją przyszłości.  To życie, w którym będzie można wszystko zaplanować .  Nasze uczestniczki DKK to w większości starsze osoby, urodzone przed II wojną światową, które potrafią się cieszyć tym, co przynosi im kolejny dzień, a wizja którą stworzył autor, nie do końca przypadła im do gustu. Nawet wyraziły opinię, że cieszą się, że ich to już dotyczyć nie będzie. Podczas spotkania Panie mówiły o tym,  jak duże nastąpiły  zmiany cywilizacyjne w naszym życiu codziennym.  Ich zdaniem współcześnie jest wiele udogodnień dla kobiet, jeżeli chodzi o pracę w gospodarstwie domowym. Nie mówiąc już o postępie w każdej innej dziedzinie życia. Wyraziły również zdanie, że trudno im dogonić XXI wiek.                                                                                                                                                                                                                                                                            

W nowym roku kalendarzowym dnia 29 stycznia (poniedziałek) ruszyły w naszej bibliotece spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Sylwi Chutnik „Kieszonkowy atlas kobiet". Życie w kamienicy płynie swoim rytmem. Zaczyna się od porannych zakupów i rozmów z sprzedawcami o sąsiadach. Jak im się układa w życiu codziennym, co u nich nowego. Życie codzienne mieszkańców, budzi zaciekawienie sąsiadów. Ta książka wzbudziła wiele kontrowersji wśród naszych czytelniczek. Ukazuje, jak łatwo oceniamy ludzi i jak często ulegamy ocenom. Książka ta dała naszym czytelniczkom wiele do myślenia o tym, co ważne jest w naszym życiu i jak często dokonujemy oceny osób mieszkających obok nas. Jest też ona obrazem przekroju naszego społeczeństwa. Polecamy tą książkę, ponieważ naprawdę warto ją przeczytać. A życie płynie swoim rytmem...

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej

wariatkaDnia 23.02.2018 po raz kolejny spotkał się nasz Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem wybór padł na Marię Nurowską, która jest cenioną i poczytną pisarką polską. W swej twórczości porusza tematy współczesne, jak też nie rzadko sięga do historii. „Wariatka z Komańczy” to współczesna powieść o niezwykłej kobiecie, malarce Marcie Kohn. Jedni ją cenią, inni z niej drwią. Aby zmienić swoje życie opuszcza Warszawę i wyjeżdża w Bieszczady. Zaczyna tutaj nowy rozdział życia. Książka ta bardzo wzruszyła naszych klubowiczów. Nawiązując do wojny na Ukrainie, wzbudziła w paniach wiele emocji i refleksji nad własnym życiem. Podobnie jak autorka zadajemy sobie wiele pytań, na które trudno znaleźć odpowiedź. Według naszych Pań jest to książka godna polecenia.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.