185Już prawie w wakacyjnych nastrojach spotkałyśmy się, aby rozmawiać o książce Nory Schuurman pt. „Słonecznikowa zima” . Tytuł zaskakujący ,nie mający odniesienia do treści książki.

Przytaczam opinię o książce jednej z klubowiczek .

Książka opowiada o dwóch siostrach, które straciły mamę. Tato stracił z nimi kontakt ,ciągle pracuje ,nie ma go w domu i ma nową przyjaciółkę . Lektura opowiada o uczuciach , przeżyciach, cierpieniu Emmy i Sanni. Fabuła jest wzruszająca , bo ukazuje prawdziwą siostrzaną miłość. Nie potrafię ocenić tej książki, ponieważ przytłacza mnie smutek po jej przeczytaniu.

Patrycja Kóska klasa VI SP- Siecieborzyce

Dorota Klimejko – opiekun DKK
Dnia 29.06.2012 już po oficialnym zakończeniu roku szkolnego spotkałyśmy się , aby porozmawiaćo książce Romana Pawlaka „ Lena w chmurach”. Jest to historia przeciętnej nastolatki , która pewnego dnia dowiaduje się , że jest wampirem. W jej życiu pojawia się ojciec , też wampir , który uświadamia jej jakich wyborów musi dokonać , ponieważ jest bardzo ważną osobą w świecie wampirów. Poukładane życie Leny zmienia się w piekło. Jednak nasza opinia o książce nie jest pochlebna. Lektura nie zachwyciła nas . Jest to kolejna historia o wampirach , fabuła jest już mocno oklepana i stanowczo zbyt często wykorzystywana przez innych autorów.
 
183 184

Opiekun DKK Dorota Klimejko

 

181Trzy życzenia” Isabelle Merlin to powieść dla nastoletnich czytelniczek. Tytułowa bohaterka Rose wypowiada trzy życzenia i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jej życie zmienia się .Dziewczyna wyjeżdża do Francji na zaproszenie swojego ,nie znanego do tej pory dziadka .Dziadek jest arystokratą i mieszka w pięknym zamku. Poznaje też tajemniczego
i przystojnego chłopaka . Wszystko wygląda jak piękna bajka ale pojawiają się dramatyczne zdarzenia ,a bohaterka musi walczyć o swoje życie z nieznanym wrogiem.

Powieść napisana w formie pamiętnika .Język prosty i przystępny, akcja pełna zaskakujących zwrotów. Książka godna polecenia ,czyta się ją z prawdziwą przyjemnością mając naście lat jak nasze klubowiczki.

 182

Jesienny dzień , a my spotkałyśmy się aby porozmawiać o książce Pawła Beręsewicza pt. „Kiedy chodziłem z Julką Maj”. Lektura intrygująca, opisuje historię miłości widzianą oczami chłopca Jacka Karasia. Bohater jest nieśmiałym piętnastolatkiem ,który decyduje się zrealizować swoje marzenie o chodzeniu z dziewczyną. Adresatką uczuć Jacka jest jego koleżanka z klasy Julka. Oboje muszą nauczyć się rozumienia swoich pasji, respektowania oczekiwań drugiej strony. Jacek dochodzi do wniosku , iż do chodzenia trzeba dorosnąć.
Jak skończy się historia Jacka i Julki ,czy pierwsze młodzieńcze uczucie przetrwa?
Zapraszamy wszystkich do przeczytania tej pasjonującej lektury.

Opiekun DKK- Dorota Klimejko

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.