Nasze klubowiczki ulegały niestety chorobie i spotkałyśmy w niepełnym składzie.
Jednak dyskusja o książce Barbary Gawryluk pt. „Kolczyki Selmy” wywołała wiele pozytywnych emocji. Klubowiczkom spodobała się historia Natalii, która wyjechała wraz z rodzicami do Szwecji. Tam poznała nowych przyjaciół np. niepełnosprawną Karinę , zakochała się w Matsie oraz zaprzyjaźniła ze sławną tancerką Tamarą Szujską. To właśnie pani Tamara jest tytułową Selmą , która w testamencie zapisuje Natalii swoją biżuterię a w niej kolczyki. Natalia w Szwecji rozwija swoją pasję , którą jest taniec w zespole szkolnym.
Książka napisana prostym językiem , poruszająca problemy dorastania i aklimatyzacji w innej kulturze. Polecamy ją innym nastolatkom .
Opiekun DKK – Dorota Klimejko

 
Książka Pawła Beręsewicza pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek „ to niezwykle dowcipna powieść dla młodszych czytelników. Bohater lektury to nieśmiały Jacek , który zakochuje się w nowej uczennicy Kaśce. Dziewczyna wróciła właśnie z Nowego Jorku i siada w ławce obok Jacka .Kaśka nie zwraca uwagi na Jacka ale on snuje plany jak zainteresować koleżankę swoją osobą. Jednak kolejne próby Jacka zakochania Kaśki są nieudane. Przygody bohatera są bardzo realne , dotyczą tak trudnego wieku dorastania . Prosty język , zabawne sytuacje , niezwykłe zwroty akcji i doskonały humor są atutami tej lektury.
Opiekun DKK- Dorota Klimejko
180Na nasze spotkanie wybrałyśmy dzień 14 lutego -Święto Zakochanych. Przedmiotem naszej dyskusji była książka Beaty Ostrowickiej pt. „ Zaledwie kilka dni „. Lektura dla nastolatek
o pierwszej miłości , cierpieniu i dorastaniu. Napisana w formie pamiętnika , opowiada o podwójnie zdradzie tego samego chłopaka oraz o przyjaźni Justyny i Grażyny . Dwie przyjaciółki zdradzają swoją przyjaźń w imię uczucia do chłopca , który je oszukuje. Książka stała się tematem dyskusji na temat pierwszych miłości, ponieważ na spotkanie zostały zaproszone starsze czytelniczki. Okazało się , iż 20 lat temu dziewczyny też miały swoje sympatie i przeżywały rozczarowania z powodu pierwszej miłości , czytały książki aby odnaleźć odpowiedzi na trudne pytania . Na spotkaniu została zaprezentowana prezentacja filmów o miłości ,na ich podstawie należało odgadnąć tytuł filmu, co okazało się wcale nie było tak łatwe. Spotkanie odbyło się w bardo miłej atmosferze.
Dorota Klimejko – opiekun DKK

179W dniu 8. 03. 2013 roku spotkałyśmy się w święto kobiet . Spotkanie poświęcone zostało kobietom ,o których pisali w swoich utworach poeci.
- „ A że Pan Bóg ją stworzył , a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta , „
Tak o kobietach pisał Julian Tuwim w wierszu pt. „W prezencie dla pań „
Klubowiczki zapoznały się z twórczością Bruno Jasieńskiego, Juliana Tuwima i Adama Asnyka. Towarzyszyła nam też muzyka z poezją śpiewaną w wykonaniu Michała Bajora . Spotkanie uświadomiło nam iż , poeci dość dobrze poznali wszystkie zalety i wady kobiet ale zawsze opiewali ich piękno.

Dorota Klimejko – opiekun DKK

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.