dziennik„Dziennik cwaniaczka"  Jeffa Kinneya  to idealna  seria książek , pełna barwnych i pouczających opowieści, która zachęca do nauki i rozwija wyobraźnię. Cały cykl przepełniony jest humorem i przygodami. My rozmawiałyśmy  o książce pt. „Ubaw po pachy” , która opowiada o tym , iż główny bohater  Greg ma właśnie wakacje . Zaplanował sobie  , że spędzi wolny czas grając w gry komputerowe  jak każdy współczesny nastolatek. Natomiast mama Grega wymyśliła , iż cała rodzina będzie odpoczywać na świeżym powietrzu grając w gry sportowe a przede wszystkim spędzając czas razem. Polecamy lekturę ze względu na: tematykę, ciekawy sposób ilustracji , prosty język i krótkie teksty. Przy takiej książce można świetnie się bawić i nie nudzić.

obrazZaginiony obraz to ciekawa książka , pełna ilustracji o wątku kryminalnym przeznaczona dla dzieci. Historia przedstawiona w lekturze była tematem spotkania DKK w Filii bibliotecznej w Siecieborzycach. Tytułowy obraz” Pies na łańcuchu” to dzieło holenderskiego malarza Paulusa Pottera, który znajduje się w muzeum w Petersburgu. Autor w sposób zabawny i przemyślany oswaja dzieci ze sztuką, opisuje historię eksponatu muzealnego, który znika podczas przyjęcia.

Czy obraz się odnajdzie przeczytajcie sami! Bo my już znamy odpowiedź.

emporiumKsiążka Sylvii Bishop pt. „Panna Jones i Książkowe Emporium" zachwyciła nas od pierwszej strony. Tytułowa panna Jones nie pamięta swojego prawdziwego imienia, nazwiska ani rodziny. W wieku pięciu lat została porzucona przez rodziców,  kolejne sześć lat spędziła z rodziną Netty i Michaela, która wpoiła jej miłość do książek.  W wyniku wygranej przybrana  rodzina  otrzymała Książkowe Emporium Montgomerego. To wstęp do ciekawej lektury, zaskakującej i z pięknymi ilustracjami. Polecamy !!!!! 

DKKSiecieborzyce220 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza odbyło się spotkanie  pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Siecieborzycach. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V- VI i VII wraz z wychowawcami. Pani Małgorzata pisze książki od ponad 35 lat, spod jej pióra wyszła seria o okropnym Maciusiu i Filipku. Jest też autorką książek o postaciach historycznych rotmistrzu Witoldzie Pileckim, marszałku Józefie Piłsudskim. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień min. Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę  „Abecelki i duch bursztynowego domu”, natomiast książka „Dom nie z tej ziemi” jest na liście 200 najlepszych książek dla dzieci na świecie. Autorka zaprosiła młodych czytelników do zabawy ruchowej z wykorzystaniem rapów Antosia – jednego z bohaterów książki „Filipek i rodzina”. Opowiadała o bohaterach swoich książek, czytała zabawne fragmenty i rapowała .Pisarka odpowiedziała dzieciom na wiele pytań na temat swojej pracy. Stwierdziła , że czytanie książek powinno być przyjemnością, dlatego pisze teksty z humorem i dreszczykiem emocji jednocześnie przemycając różne wiadomości na dany temat.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.