Miejska Biblioteka Publiczna w Gozdnicy

152Ostanie przed wakacjami spotkanie w DKK odbyło się w środę 6 czwerca 2012r.
Spędziliśmy je z Olgą Tokarczuk.”Podróż ludzi księgi” to opowieść na pograniczu baśni: o Bogu, alchemii, ludzkich marzeniach i słabościach. Książka ta umiejętnie przenosi czytelnika w inną rzeczywistość, pozostawiając jednak miejsce na konfrontację z własnym ja.

Interesująca, pouczająca, życiowa. Uczy szukać sensu życia, ale nie za wszelką cenę.. Pełna tajemnic i iluzji do ostatniej kartki.

„Siostry” Lori Lansen to prawdziwa lekcja życia. Takiego, jakiego mamy każdego dnia, bardzo słodko-gorzkiego. To przyspieszony kurs tolerancji, wobec wszelkich odstępstw od normy, które funduje nam nie kto inny jak sama Natura, napisany w ciekawy sposób. Książka, o której się nie zapomina.
Powieść cudowna, ciepła, refleksyjna. Można ją odnieść do naszych stosunków z innymi ludźmi. Uświadamia , że pomimo różnych zależności od innych, zawsze możemy pozostać sobą. I zależy to jedynie od nas samych. Książkę może przeczytać każdy , kto chce poznać życie naprawdę we dwoje, życie pełne ustępstw i że tak naprawdę liczy się tylko rodzina.

Serdecznie polecamy!!
H. Grynberg w swojej książce „ Janek i Maria” opisuje życie oraz przyjaźń młodzieży polskiej, żydowskiej oraz innych narodowości. W pierwszej części znajduje się relacja Janka mówiąca o przeżyciach w okupowanej Warszawie. Pisze o pomocy udzielanej rodzinom żydowskim przez Polaków oraz przez rosyjskiego oficera, który to umożliwił wyjazd większości rodzin do Stanów Zjednoczonychi.
W drugiej części, natomiaswt, odnajdujemy relacje Marii, kobiety pochodzenia żydowskiego. Jest to relacja w formie pamiętnika. Maria sama nauczyła się pisać i czytać i tak jak potrafiła zapisywała ważne wydarzenia. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Tak przez całe 5 lat. W swoim dzienniku wspomina oficera rosyjskiego, który wykradł ze szpitala leki i maści aby jej pomóc.
Po przeczytaniu książki „Janek i Maria” nasuwa się jeden wniosek: śpieszmy się szanować ludzi takimi jakimi są. Za ich wartości, póki jeszcze żyją, bo potem będzie za późno.
Warto sięgnąć po tę prozę jak i inne tego autora.
Klubowiczka : Katarzyna Gniewek

 

153Pierwsze spotkanie klubowiczów w 2012r. poświęcone zostało debiutanckiej powieści Jandy Nelson „Niebo jest wszędzie”. Książki takie jak ta pomagają uleczyć chore serce i odnaleźć radość.
Nie jest to powieść tylko dla nastolatek, ale dla wszystkich, którzy pamiętają jak to jest być młodym.
Polecamy. Warto przeczytać.

"Studnia życzeń" K. Leżeńskiej pozwala się zastanowić nad tym jak podchodzimy do naszego życia. Każdy problem i tragedia wydają się największe bo dotyczą nas. Wydaje nam się, że przypada nam los najgorszy z możliwych. A tymczasem jest inaczej. Tylko trzeba nabrać dystansu do tego problemu. Polecamy. W trakcie spotkania klubowiczki wzięły udział w warsztatach plastyczno-manualnych, podczas których tworzyłyśmy bombki. Dyskusja o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia zakończyła przemiłe ostatnie już w tym roku spotkanie w DKK.

154 155 156

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.