Czytelnicy w GBP w Dzietrzychowicach lubią tę serię książek o tematyce detektywistyczno-kryminalnej. Główni bohaterowie: Lasse i Maja , chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne . „Tajemnica diamentów” napisana jest prostym językiem ale fakt, że ktoś kradnie diamenty. Ze sklepu jubilerskiego Muhanmeda Karata po jednym dziennie wzbudza zaciekawienie Czytelników. Ponadto duża czcionka sprawia, że z tekstem poradziłby sobie każdy młody czytelnik. Ta książka bardzo wciąga, trzyma w napięciu do końca - polecamy.
 
70
Na zakończenie wakacji omawialiśmy książkę „Gdzie diabeł mówi… do usług” – Joanny Olech. Temat występującego diabła, przybyszy na Ziemię prosto z piekła to bardzo ciekawe i wciągające tematy, tak ocenili czytelnicy. Dwa nieokrzesane , gburowate diabły polują na starą książkę , która przypadkiem trafia do rąk Mikołaja Twardowskiego. Zastanawiali się czy Mikołaj odda tajemnicze znalezisko bez protestów? Cuda , czary i zwykłe kuglarne sztuczki sprawiają , że książkę czytało się bardzo w napięciu i ciekawie. Czytelnicy stwierdzili , że bardzo lubią czytać takie książki.
 
69
 

Rok szkolny w GBP w Dzietrzychowicach rozpoczęliśmy od omówienia książki dla najmłodszych. Bohater książki – chłopczyk opowiada , że ma 6 lat i ma rodziców, rower, siostrzyczkę w wózku , ale też wiele rzeczy nie ma. Żali się , że nie ma już ząbków na dole i przyjaciela. Czytelnicy poznają tam malutkiego, chudziutkiego Kurczaka – dziewczynkę , co wszystkiego się boi, Palinkę, która jest najładniejsza z całej grupy i Bijacza, co wszystko bije…..słowem – znajomych z zerówki. Czytelnicy ocenili postępowanie ,każdej z osób. Książka przedstawia małe radości i smutki naszych bohaterów , które zaciekawiły naszych małych czytelników.

68

 

Ta książka wybrana została dlatego, bo przypominała czytelnikom wakacje, które już dawno się zakończyły. W opisanej Zielonej Dolinie opisane przygody czaiły się za każdym drzewem, krzaczkiem czy trawą, a książkę czyta się bardzo szybko tak jakby druga osoba relacjonowała mecz. W lesie można zbierać poziomki, stanąć oko w oko z zaskrońcem. Natomiast u babci pachnie drożdżowy placek. Czytelnicy chętnie wymienili się wrażeniami ze swoich wakacji . Na spotkaniu było fajnie i wesoło.

67

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.