na psa urokKolejne spotkanie DKK w filii w Bożnowie odbyło się   nad rzeką Bóbr, po spotkaniu autorskim z p. Marcinem Pałaszem. Omawialiśmy  książkę pt. ,,Na psa urok'', zakupioną na spotkaniu autorskim z panem Marcinem.Zaproponował nam ją sam autor. Zbiór opowiadań zawiera w większości autentyczne wydarzenia związane z pupilami autorów opowiadań .Bo pisarze psiarze, jak się sami nazywają, połączyli siły by powstała książka. Są to często smutne historie, np. jak historia psa Amora, który po śmierci swojego pana przebywa pod supermarketem.Dopiero dzieci obłaskawiają go i pomagają mu przystosować się do życia w mieście .Wszystkie opowiadania uświadamiają nam, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, nie zawiedzie, nie zdradzi, pomoże przejść przez życie, nawet często leczy jak Denis,który pomógł chorej dziewczynce.  Książka godna polecenia.  

Z pozdrowieniami uczestnicy DKK filii w Bożnowie.

marcelkaSpotkanie DKK w filii w Bożnowie tym razem odbyło się w gronie 5-cio  i 6 -cio latków. Czytaliśmy fragmenty książki pt. "Dasz radę Marcelko'' M. Pałasza. Po przeczytaniu jej poruszyliśmy temat niepełnosprawności. Główna bohaterka Marcelka, uległa wypadkowi i zmuszona jest poruszać się o kuli.Ten czas jest bardzo trudny dla dziewczynki, zwłaszcza że koleżanka z klasy Nikola naśmiewa się z jej niepełnosprawności. Nikola wpływa też na inne osoby z klasy by tez tak postępowały.Marzeniem osamotnionej Marcelki jest mieć pieska, który by ją pocieszył w chwilach smutku i dał możliwość wspólnej zabawy. Mama początkowo jest przeciwna temu ,ale w końcu piesek pojawia się w ich domu za namowa cioci i wujka. Rozrabiak, bo tak go nazwała dziewczynka, staje się jej wiernym przyjacielem i pomaga jej nawet gdy sytuacja wymyka się z pod kontroli.A powodem tej sytuacji jest znowu Nikola, która wyrzuca kulę Marcelki. Cała  historia ostatecznie kończy się dobrze. Ale kłopoty ze zdrowiem i niepełnosprawnością nie są powodem do naśmiewania. Wszyscy stwierdziliśmy, ze należy pomagać i wspierać takie osoby. A postępowanie Nikoli powinno się potępiać i tak też się stało. ,,Ktoś'' się w końcu odważył przerwać milczenie na temat jej zachowania. Polecamy ksiażke małym i dużym czytelnikom.                         

opiekun DKK filii w Bożnowie   Danuta Bielawska

kukuczkaNa wakacyjnym spotkaniu DKK w filii w Bożnowie, a dokładnie wieczornym, bo ok godz 21.00 19 lipca 2017 r. podczas ,,Nocy  w bibliotece'', mieliśmy okazję spotkać się z dziennikarką i pasjonatką gór panią Renatą Wcisło,która czytała nam fragmenty książki pt.,,Zdobyć koronę' 'Anny Czerwińskiej-Rydel. Jest to książka o życiu najwybitniejszego na świecie himalaisty Jerzego Kukuczki. Jego dokonania budzą podziw kolejnych pokoleń.Bo to już minęło 28 lat,gdy zabrały go góry. Książka nas zainteresowała, ponieważ zawiera opisy jego wypraw, ataki szczytów ,przygotowania w bazie i rozmowy uczestników podczas wspinaczki. Ale najciekawsze jest to, że autorka narratorem uczyniła samego himalaistę. Dzięki temu odczuliśmy jakbyśmy słuchali opowieści z jego ust. Książka godna polecenia.                                                                                        
opiekun DKK filii w Bożnowie

tosiaW przedostatni dzień wakacji, 30 sierpnia 2017 r., odbyło się kolejne spotkanie DKK w filii w Bożnowie. Spotkanie odbyło się w bajkowej oprawie, bo na leśnej polanie. Na spotkaniu omawialiśmy książkę Katarzyny Zychli pt.,,Tosia na wyspie zapomnianych bajek''.Tytułowa bohaterka ma wiele książek na swojej sosnowej półeczce, ale nie lubi czytać. Dopiero spotkanie z Jonaszem z wyspy zapomnianych bajek i  jego opowieści oraz obietnica zabrania jej na wyspę, mobilizuje dziewczynkę do czytania książek. Z tego są tylko same korzyści.Tosia poznaje nowe osoby,zawiązuje przyjaznie oraz odkryje zaczarowany świat, a czytanie zacznie jej sprawiać przyjemność.Król  Elektronik już nie rządzi w jej świecie.Moda na elektroniczne gadżety nie przesłoniła jej tego co jest ważne.Opowieść o potędze książki przekonuje nas do końca.                                                 

uczestnicy DKK w filii w Bożnowie

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.