srebrnyNa początku wakacji odbyło się kolejne spotkanie DKK w filii w Bożnowie. Na spotkaniu omawialiśmy książkę pt. "Podróż Srebrnego" A. Ginko. Autorka opisała w niej przygody małego, psotnego liska polarnego, mieszkającego w Grenlandii,który zapragnął popłynąć na krze, do kraju gdzie jest zielono i zawsze świeci słońce. Gdy dotarł na miejsce, zapragnął tam pozostać. Na wyspie świeciło pięknie słońce i było dużo soczystych owoców. Sielanka się jednak szybko skończyła. inne zwierzęta nie zaakceptowały inności Srebrnego. Zapędziły go do pracy. Srebrny musiał im łowić ryby, żeby mógł pozostać na wyspie.Po kilku miesiącach zatęsknił za domem i przyjaciółmi.Srebrny postanowił wrócić do domu.
Wszyscy uczestnicy DKK zgodnie stwierdzili że ,,wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej''.Polecamy książkę.                                                   
Z pozdrowieniami uczestnicy DKK w filii w Bożnow

zwierzakiNa kolejnym spotkaniu DKK w filii w Bożnowie, dnia 12 lipca 2018 r., omawialiśmy książkę Renaty Piątkowskiej pt.,,Oko w oko ze zwierzakiem''.Spotkanie odbyło się  w ramach zajęć wakacyjnych, przy grillu w ogródku bibliotekarki. Willy, piesek właścicieli, chętnie uczestniczył w spotkaniu skuszony zapachem kiełbasek i widokiem dzieci, które bardzo lubi. W zbiorze opowiadań p. Renaty  Piątkowskiej zawarta jest nauka o wielu zwierzątkach, choćby o gwarku,który umie naśladować ludzką mowę. Opowiadania są także humorystyczne, czego przykładem jest historia świnki wietnamskiej,która udawała groźnego dzika. Niektóre z tych opowieści oparte są na prawdziwych wydarzeniach i wspomnieniach rodzinnych .Zwierzęta występujące w książce często niosą pomoc człowiekowi. Dlatego każdy może sobie wybrać swojego zwierzęcego bohatera.                                                                                  Z pozdrowieniami uczestnicy DKK w filii w  Boznowie
 

dzungli o oceanu29 lipca 2018 roku, na kolejnym spotkaniu DKK w filii w Bożnowie, przeczytaliśmy i omawialiśmy książkę A. Ginko "Baśnie z dżungli i oceanu''. Przeczytaliśmy też wiadomości o rafie koralowej i zasobach dżungli.Książka jest skarbnicą wiedzy poznawczej jak i pouczającą lekcją dla dzieci i dorosłych. Sytuacje jakie zdarzają  się zwierzętom z książki, zdarzają się także ludziom. Rybka Rybik z pierwszej bajki, mimo że była psotnikiem, miała dobre serce i uratowała życie rodzinie ryb Migotek, narażając własne życie. Dzięki temu miała wsparcie u Migotek do końca życia. Małpka Długa, z innej bajki, lubiła dokuczać swoim braciom i siostrom, a w końcu wyrwała kolorowe pióra z ogona pawia, bo chciała też takie mieć,mimo próśb ptaka by tego nie robiła.Od tego czasu ptak nawiedzał małpkę w snach głodny i chory, śpiewając jej piosenkę. Małpka  ewnego ranka postanawia pomagać innym zwierzętom i to w końcu dalo jej spokojny sen. Każda bajka działa na wyobraźnię dzieci, daje możliwość zabawy  z książką.
Polecamy-  ektura warta przeczytania.       

tygrysNa kolejnym spotkaniu DKK w filii w Bożnowie  omawialiśmy książkę Katarzyny Zychli pt.,,Zuza czeka na Tygrysa''.Młoda bohaterka Zuza po przeprowadzce wraz z rodzicami na wieś jest zachwycona wszystkim co ją otacza.Pomaga sąsiadce pani Jagodzie w miarę swoich możliwości we wszystkim w jej gospodarstwie.Marzeniem dziewczynki jest mieć własne zwierzątko. Ale żeby marzenie się spełniło musi poznać ten świat na wiele różnych sposobów i nauczyć się jak radzić sobie w każdej sytuacji. Czy marzenie Zuzy się spełni?Czy Tygrys, prążkowany kot poprzedniej właścicielki domu przekona się do Zuzy?Mimo że książka skierowana jest do młodszych dzieci, wszyscy zgodnie stwierdzili że,tematyka jest im bliska i godna polecenia.                                                                                                                                                                                                                                                                 Z pozdrowieniami uczestnicy DKK w filii w Bożnowie

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.