W dniu 8 czerwca 2015 odbyło się kolejne spotkanie DKK przeznaczone dla dzieci. Trzynastu uczestników omawiało książkę „Wielki Wybuch, czyli K kontra K", której autorami są wspaniali autorzy- Grzegorz Kasdepke oraz Barbara Kosmowska. W „Wielkim Wybuchu" głównymi bohaterami są Kryspin i Ksenia. Ich imiona są wyszydzane wśród rówieśników, dlatego czują się wykluczeni ze szkolnej społeczności. Kryspin- chudziutki okularnik staje się pośmiewiskiem kolegów z klasy. Ksenia zostaje odrzucona, kiedy chce pomóc nowej koleżance, której problemem jest jąkanie. W swoim otoczeniu nie są nikim szczególnym, jednak w sieci mogą pokazać, na co ich stać. Dwójka nie zna się w „realu", dlatego tworzy sobie nową tożsamość. Grzegorz Kasdepke i Barbara Kosmowska poruszyli problem współczesnej młodzieży. Będąc w sieci każdy może być kimś innym, lepszym, bardziej wartościowym. Można udawać kogoś, kim się nie jest.

Język narracji jest bardzo przystępny dla każdego czytelnika. Akcja rozkręca się dość szybko, a przy tym cały czas towarzyszy jej celna narracja, co udowadnia, że Grzegorz Kasdepke i Barbara Kosmowska dobrze się bawili przy pisaniu, nie tracąc z oczu założeń książki.

dobreW czerwcowe popołudnie dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „UŚMIECH” uczestniczyły w spotkaniu DKK, podczas którego wspólnie czytały oraz omawiały książeczkę  Bożeny Pierga „Dobre wychowanie wierszem”. Książka w prosty oraz zrozumiały sposób ukazuje dzieciom dobre maniery, jakie każdy z nas powinien wynieść z domu. Omawia, w jaki sposób powinniśmy się zachować w różnych sytuacjach. Uczy i jednocześnie przypomina o słowach „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”. Uczestnicy chętnie czytali rymowanki dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach i z chęcią dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Książka wywarła na dzieciach duże wrażenie. Spotkanie zakończyło się w miłej oraz przyjaznej atmosferze, napełniając dobrą energią wszystkich zgromadzonych.

zmyslonaDnia 9 września br. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Panie omawiały książkę Katarzyny Michalak „ZMYŚLONA". Autorka w trzecim tomie powraca do losów bohaterów znanych Czytelnikom z „POCZEKAJKI" i „ZACHCIANKA". Historia Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela sprawia, że lekturę czyta się jednym tchem i wciąż chce się sięgać po dalsze losy bohaterów. W trzeciej części Czytelnicy poznają Patryka, który pomaga Patrycji i Łukaszowi po śmierci ich ukochanego dziecka. To właśnie on zajmie się dziećmi i stawi czoła sytuacjom jakie wiążą się z wychowaniem rozbrykanych urwisów. Osoba Patryka staje się „mentorem" rodziny i prawdziwym przyjacielem. Bohater wprowadza do książki pozytywną aurę, a śmieszne sytuacje z dziećmi sprawiają, że książka odbierana jest bardzo optymistycznie.
Literatura poprawia humor, bawi i sprawia, że książki Katarzyny Michalak chce się czytać w każdej sytuacji. Autorka porusza kwestie miłości, przyjaźni i życiowych rozterek. Książka przenosi nas w świat magii, sprawiając, że każdy choć na chwilę chciałby zamieszkać w bajecznej leśniczówce.

tupcio28 października najmłodsi czytelnicy Biblioteki w Wymiarkach spotkali się w celu omówienia książki „Tupcio Chrupcio Nie mogę zasnąć". Główny bohater książki tym razem ma problem z zaśnięciem. Wieczorem Tupcio robi wszystko, aby tylko nie musiał iść spać. Nie pomagają porządki, długie mycie zębów i wyszyty księżyc na piżamce. Tupcio Chrupcio chce, aby czytać mu książeczkę i upewnia swoją mamę, że po opowieści na pewno zaśnie. Tym czasem sen nie przychodzi i Chrupcio w dalszym ciągu nie może zmrużyć oczu. Czy historia Tupcia skończy się pomyślnie, czy uda mu się zasnąć ? Uczestnicy DKK wiedzą jaki jest finał opowieści i zachęcają wszystkie dzieci do sięgania po książki z serii Tupcio Chrupcio.
Książeczka bardzo podobała się dzieciom, które opowiedziały swoje historie z zaśnięciem. Uczestnicy DKK przedstawili ulubione książeczki, które na wieczór czytają im rodzice. Ponadto na spotkaniu dzieci podzieliły się z rówieśnikami sennymi marzeniami i własnymi metodami szybkiego zaśnięcia.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.