Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Wymiarkach

zabka 2Smutna Żabka kumka do swego odbicia w wodzie , świat wokół staje się ponury, mroczny i szaro – zielony. Mama Żabki, która akurat pracuje w swoim sklepie poczuła w swoim serduszku , że coś jest nie tak ,że jej córeczkę coś gnębi. Postanawia przekazać Żabce swój wielki, szczery uśmiech. Najbliżsi zwierzęta próbują ratować Żabkę od smutku i zatroskania i pomagają mamie dostarczyć uśmiech córeczce . Gdyby na co dzień ludzie otaczali się takimi prawdziwymi przyjaciółmi życie byłoby piękniejsze . Ludzie mogliby się uczyć praktyki uśmiechu od zielonej żaby.  

11 maja 2018 r. odbyło się spotkanie DKK dla Dzieci.

Na spotkaniu bibliotekarz przeczytał dzieciom na głos książeczkę pt. „Uśmiech dla Żabki” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Śliczna opowieść o smutku, miłości , pomocy i współpracy . Po wsłuchaniu treści dzieci wykonały piękne rysunki , za pomocą których wraziły swoje odczucia , refleksje i wyobrażenia do przeczytanej historii.

swiatlo19 kwietnia odbyło się spotkanie DKK, na którym podczas burzliwej dyskusji omówiono treść książki Jaya Ashera „Światło”. Panie wymieniły swoje uwagi , odczucia i refleksje na temat poruszającej historii dwojga młodych  ludzi Sierry i Caleba . Uznały , że każdemu mimo popełnionych błędów należy dać drugą szansę w życiu . Oceniły że jest to pełna miłości , dająca drugą szansę, pouczająca powieść dla młodego czytelnika i zachęcają do jej przeczytania.

serceW dniu 15 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Nasi najmłodsi czytelnicy spotkali się w celu wspólnego przeczytania i omówienia książki „Serce w butelce”  Olivera Jeffers. Jest to książka obrazkowa, niezwykle piękna i wzruszająca. Omówiona książka wzbudziła wśród uczestników wiele emocji. Dzieci opowiedziały o najbliższych osobach, których nie chciałyby też stracić. Chętnie wymieniały się swoimi refleksjami i odczuciami. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi w trakcie których dzieci próbowały namalować serce w butelce oraz najbliższe osoby.

szeptuchaKATARZYNA BERENIKA MISZCZUK – „SZEPTUCHA”

Szeptucha wiejska znachorka, u której szukamy pomocy medycznej i porad. Specjalizuje się w ziołolecznictwie i operuje także w sferze magii. Do takiej właśnie szeptuchy po ukończeniu studiów medycznych trafia na roczną praktykę Gosława Brzózka, bohaterka powieści zwana później Gosią. Jest to współczesna kobieta z miasta, nie lubi przyrody, boi się kleszczy. Obce są jej zabobony, podczas praktyki jej życie przewraca się do góry nogami .

Niewiara skonfrontowana zostanie z pradawną przepowiednią i z bóstwami, a wszystko za sprawą mitycznego kwiatu paproci i zabójczo przystojnego Mieszka skrywającego nie jedną tajemnicę.

Czy Gosia wie kim jest Mieszko i co sprawią słowiańscy bogowie by w nich uwierzyła? Należy przeczytać „Szeptuchę”. Jest to doskonała odskocznia od szarej rzeczywistości i piękna pełna humoru, romantyczna przygoda.018

20 marca 2018 r.  w bibliotece spotkały się czytelniczki aby podzielić się swoimi refleksjami i odczuciami na temat  „Szeptuchy’’.  Oczarowała je pełna romantyzmu i magii, w słowiańskiej oprawie łącząca historie z przedwieków z teraźniejszością, powieść . Teraz z wielka niecierpliwością będą czekały na kolejny tom i dalsze losy bohaterów.

tupcioTupcio Chrupcio nie chce jechać z rodzicami na wakacje. Nie lubi rozstawać się z kolegami i swoimi zabawkami, których nie może zabrać ze sobą. Jednak po krótkim pobycie okazuje się, że podróże i wakacje mogą być przyjemne i można tam pozyskać wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół. Można też odkryć wiele nowych i wspaniałych rzeczy.

Spotkanie DKK dla dzieci – 13.02.2018

W dniu 13 lutego 2018r.w bibliotece odbyło się spotkanie dziecięcego DKK. Omówiona książka wzbudziła wśród dzieci wiele radości co spowodowało ożywioną dyskusję maluchów. Chętnie wymieniały się swoimi refleksjami i odczuciami. Po dyskusji dzieci wykonały ilustracje plastyczne do w/w książki

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.