15 kwietnia 2009 r. moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki w południowej części województwa lubuskiego spotkali się na 5 godzinnych warsztatach dotyczących kontaktu z klientem; komunikacji werbalnej i niewerbalnej – kontroli zachowań. Żywiołowe spotkanie, pełne cennych rad, przeplatane prezentacjami multimedialnymi, prowadził Artur Beling – aktor, dziennikarz, wykładowca, autor podręczników "Teatr dla każdego - podstawy techniki scenicznej aktora" i "Pantomima – podstawy", trener w zakresie komunikacji, rozwoju osobistego, ekspert w zakresie wystąpień publicznych, doradca w kampaniach wyborczych (autoprezentacja).
Moderatorzy wiedzę zdobytą na warsztatach, szczególnie z zakresu auto- i prezentacji, sposobu mówienia, przekazywania treści, na pewno wykorzystają podczas moderowania spotkań DKK w rodzimych bibliotekach.
 
311 312
10 czerwca 2009 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze odbyło się szkolenie dla moderatorów i koordynatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkanie, dotyczące „Literatury i kina”, prowadził Piotr Marecki - redaktor, wydawca, kulturoznawca, organizator festiwali literackich i sesji naukowych, zajmujący się współczesnym kinem i literaturą oraz związkami literatury z nowymi mediami, publikujący w książkach zbiorowych oraz czasopismach m.in. w „Kinie", „Lampie", „Kwartalniku Filmowym", piszący felietony o tematyce kulturalnej do „Gazety Wyborczej" w Krakowie. Oprócz nowej literatury, zajmuje się także pisarzami „źle obecnymi", niedocenionymi.

Marecki, licznie zgromadzonym bibliotekarzom, przybliżył adaptacje kinowe polskich bestsellerów książkowych na przełamie od II wojny światowej po dzień dzisiejszy. Każdą z nich szeroko omówił, także pod względem artystycznym scenariusza i odbioru przez widzów. Przybliżył także różnice między szkołami filmowymi i rodzajami scenariuszy.

Szkolenie pozwoliło przypomnieć sobie o kultowych filmach nakręconych przez tuzy polskiej reżyserii, jak również o wspaniałych książkach, które były przyczynkiem do ich powstania.
 
308 309 310

Koordynatorzy wojewódzcy ogólnopolskiego Programu Dyskusyjne Kluby Książki w Zielonej Górze zapraszają na warsztaty, które skierowane są do bibliotekarzy nadzorujących działalność DKK w południowej części województwa lubuskiego, pn. „Literatura science fiction i fantasy”.

Koordynatorzy wojewódzcy ogólnopolskiego Programu Dyskusyjne Kluby Książki w Zielonej Górze zapraszają na warsztaty, skierowane są do bibliotekarzy nadzorujących działalność DKK w południowej części województwa lubuskiego, pn. „Pozytywna autoprezentacja. Jak prowadzić spotkanie autorskie? Jak rzetelnie przygotować się do spotkania z autorem” – film szkoleniowy z warsztatu przeprowadzonego przez dra Marka Kochana, Macieja Orłosia 23 października 2009 w Instytucie Książki w Warszawie

Szkolenie, połączone ze spotkaniem koordynatorów z bibliotekarzami i moderatorami Klubów, jest bezpłatne. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu.
Warsztaty odbędą się 23 marca 2010 (wtorek) o godz. 11.00 w sali wykładowej WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze (sala 201, II piętro).

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy również klubowiczów oraz pracowników poszczególnych bibliotek.


Prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa do 15 marca br. (tel. 068 45 32 635 - Justyna Hak).

Serdecznie zapraszamy!

Podkategorie

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach Filia w Bieczu
Biecz 82
68-343 Brody
tel. 68 371 25 64
e-mail: bibliotekabrody@wp.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu:  Gabriela Wysługoca
klub: dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze
ul. Lipowa 1
66-003  Zabór
tel. 68 327 40 81
e-mail: biblioteka@gminazabor.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu: Kamilla Marchewska
klub: dzieci

Spotkania z autorami organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.