Jury w składzie: Magdalena Kremer-Sochacka, Katarzyna Połczyńska-Czerniak, Janina Gajna, Katarzyna Szymańska, Bartosz Czerniawski w dniu 8 maja 2015 r. oceniło prace nadesłane na konkurs plastyczny pt. „Moje Śródziemie" zorganizowany przez Dyskusyjne Kluby Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im .C. Norwida w Zielonej Górze i przyznało następujące nagrody:

I nagroda: Katarzyna Kwiatkowska: "Tajemnicza wizyta Arweny w Żaganiu - stolicy Śródziemia". Kl. 1 PG NR1 - Żagań

II nagroda: Kamila Rzepa: "Dwie Wieże w 3D". Kl. 3 PG NR1 - Żagań

II nagroda: Martyna Lechowska: "Dolina Elfów". Kl. 6 - Szprotawa, filia Siecieborzyce.

Wyróżnienie: Nikola Sztubecka: "Ent" - Kl. 4, SP1 - Szprotawa, filia Wiechlice.

Gatulujemy!

protokół z obrad

 

I miejsce K. Kwiatkowska  2 miejsce K. Rzepa
2 miejsce M. Lechowska 
3 miejsce N. Sztubecka
 
 I miejsce K. Kwiatkowska 2 miejsce K. Rzepa   2 miejsce M. Lechowska  3 miejsce N. Sztubecka

Po zeszłotygodniowej Nocy Muzeów zapraszamy na pierwszą ogólnopolską Noc Bibliotek, której współorganizatorem jest Instytut Książki. Ta niezwykła noc w roku, promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, odbędzie się 30 maja.

Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Biblioteki z całej Polski zapraszamy do otwarcia tej nocy drzwi przed czytelnikami. Przypominamy, że zgłoszenia instytucji przyjmowane są przez formularz na stronie: http://formularz.nocbibliotek.org/.
Do współpracy zachęcamy też wydawnictwa, media, autorów, ilustratorów oraz aktorów i osoby publiczne, które chciałyby poczytać książki innym. Wszystkich pragnących współtworzyć Noc Bibliotek prosimy o kontakt na e-mail: nocbibliotek@ceo.org.pl.

Biblioteki biorące udział w akcji pojawiają się na specjalnej mapie (http://ceo.dev.grupakropla.pl/pl/), z której łatwo można przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych instytucjach. Ułatwia to wybranie się do najbliższej biblioteki i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry oraz że odbywają się tam ciekawe wydarzenia kulturalne, podczas których można twórczo spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki" – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać instytucjom już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza" i Magazyn „Książki", Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom", Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Książki.

Informacje o Nocy Bibliotek oraz możliwości zaangażowania się w akcję można znaleźć na stronie: www.nocbibliotek.org.

więcej tutaj

plakat święto ciociSpotkania z Elizą Piotrowską, autorką cioci Jadzi już za nami. Kto w nich nie uczestniczył, niech żałuje! Kolejne spotkanie w ramach projektu „Święto Cioci według Elizy Piotrowskiej" będzie miało miejsce już 27 maja, w godz. 10.00- 15.00 w Bibliotece Piotrusia Pana (Filia nr 11 WiMBP, ul. Ptasia 32). To spotkanie dla bibliotekarzy biorących udział w projekcie, robocze - wokół zagadnień związanych z organizacją święta. Będziemy się integrować, zbierać pomysły, omawiać scenariusze.

Agencja Promocyjna OKO Organizator Rabka Festival zaprosza na Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej do Rabki (9-12 lipca 2015). Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Rabce-Zdroju, przygotowaliśmy bogaty program dla dzieci, a także jeden dzień prezentacji dla dorosłych: bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Wśród prelegentów między innymi: Joanna Olech, Roberto Innocenti, Józef Wilkoń, Jarosław Mikołajewski... Będzie można także posłuchać dyskusji z udziałem kuratorek festiwali literatury dziecięcej w Bath i Lund (to największe tego typu festiwale w Anglii i Szwecji).


Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny (jedynie na warsztaty dla dzieci obowiązują wcześniejsze zapisy).


Prezentacje dla dorosłych odbywają się w dużym nowoczesnym kinie (na 200 osób), nie powinno więc być problemu z miejscami.
W związku z festiwalem, Biblioteka w Rabce ogłosiła konkurs rysunkowy „Kto mieszka w książce Marysi?" – materiały konkursowe wysyłamy w załączniku. Można je także pobrać ze strony internetowej festiwalu.

Osoby kontaktowe: Iwona Haberny, 502 127 642, Agnieszka Dybaś, 669 132 991

Do 15 czerwca można nadsyłać prace na konkurs („Rysowanka" – w załączniku, a także do pobrania na stronie www.rabkafestival.pl), w którym główną nagrodą jest pobyt w Rabce-Zdroju podczas festiwalu literatury dziecięcej „Rabka Festival 2015". Festiwal odbędzie się w dniach 9-12 lipca, przy wsparciu środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Szczegółowe informacje o Festiwalu znajdują się na stronie www.rabkafestival.pl
Niezależnie od wyników konkursowych zmagań, do Rabki zapraszamy wszystkich, Dużych i Małych, którzy lubią piękne książki i chcą twórczo spędzić wakacje. Dla Dorosłych - rodziców, bibliotekarzy, księgarzy i nauczycieli - przygotowaliśmy cykl prezentacji i dyskusji z udziałem wybitnych specjalistów zajmujących się promocją literatury dziecięcej (z Polski i z zagranicy). Na dzieci natomiast czekają spotkania autorskie, warsztaty, spektakle i gry terenowe, które umożliwią spotkanie z ulubionymi artystami i pozwolą rozwinąć kreatywność i fantazję.
Jest wiele powodów, dla których warto wziąć udział w rabczańskim Festiwalu. Oto kilka najważniejszych:
• „Rabka Festival" to jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w wakacje uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Cała infrastruktura miasta podporządkowana jest najmłodszym: ogromny Park Zdrojowy z placami zabaw i parkami linowymi, amfiteatr, Teatr Lalek, nowoczesne kino cyfrowe i przepiękna Biblioteka w zabytkowym budynku dworca PKP;
• Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
• Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy (autorzy, ilustratorzy, aktorzy – z kraju i zagranicy), dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne – w ubiegłym roku w Rabce narodziła się wspólna książka Martina Widmarka i Wojciecha Widłaka.
• Nasz festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy... ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.
• Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.
• Wszystkie festiwalowe wydarzenia dostępne są nieodpłatnie, jedynie w przypadku warsztatów, ze względów organizacyjnych, obowiązują wcześniejsze zapisy (rozpoczynamy je 15 czerwca)
• Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu są „dziwne zwierzęta". Chcemy pokazać, że to co odmienne zasługuje na szacunek, bo czyni nasz świat ciekawszym i bardziej kolorowym.

Program

Twórcy

Rysowanka

Rabka Festival 2014 Jerzy Stuhr czyta na dobranoc-1 Rabka Festival 2014 warsztaty lalkarskie

Podkategorie

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach Filia w Bieczu
Biecz 82
68-343 Brody
tel. 68 371 25 64
e-mail: bibliotekabrody@wp.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu:  Gabriela Wysługoca
klub: dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze
ul. Lipowa 1
66-003  Zabór
tel. 68 327 40 81
e-mail: biblioteka@gminazabor.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu: Kamilla Marchewska
klub: dzieci

Spotkania z autorami organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.