ciociaOpis projektu

Projekt Święto cioci według Elizy Piotrowskiej inspirowany książką E. Piotrowskiej Ciocia Jadzia jest propozycją przygotowania z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym imprezy dedykowanej ciociom. Każde dziecko ma ciocię, jeśli nawet nie jest to siostra mamy lub taty, to po prostu koleżanka rodziców czy sąsiadka. Wśród cioć są te, które dzieci bardzo lubią. Impreza dla cioci to świetna okazja do  pobycia z tą ulubioną i podziękowania jej za to, że jest. Formuła przygotowania święta razem z dziećmi wpisuje się w koncepcję towarzyszenia i wspierania najmłodszych w działaniu, w miejsce narzucania i wyręczania. Dzięki takiej formule dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również zdobywają ogromne umiejętności, uczą się samodzielności, odpowiedzialności czy podejmowania decyzji.

Propozycja realizacji projektu

Projekt Święto cioci według Elizy Piotrowskiej został podzielony na dwie części.

Na część pierwszą – roboczą składa się kilka spotkań przygotowujących do Święta Cioci. W trakcie spotkań roboczych dzieci razem z dorosłymi szukają pomysłów na imprezę, wypracowują wspólnie scenariusz święta, przygotowują również materiały do realizacji zadania (zaproszenia i prezenty dla cioć, wystrój pomieszczenia itd.)

Część druga to Święto Cioć – 2,5 godz. spotkanie, czas zabawy dla dzieci i zaproszonych cioć

Scenariusz

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Dyskusyjne Kluby Ksiązki "Łączymy pokolenie"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjne Kluby Książki w płd. części województwa lubuskiego zapraszają dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej należących do Dyskusyjnych Klubów Książki w płd. części woje lubuskiego do udziału w konkursie plastycznym.

Każda z grup należących do Dyskusyjnych Klubów Książki może nadesłać maksymalnie dwie zbiorowe prace przestrzenne, wykonane dowolną techniką i z użyciem dowolnych materiałów, których tematem jest jedna z baśni H. Ch. Andersena.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 25 marca 2016 r. do Biblioteki Pana Kleksa WiMBP w Zielonej Górze lub przesłać pocztą na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra.

Nagrodą w Konkursie jest spotkanie autorskie z gośćmi specjalnymi – Renatą Piątkowską i Arturem Barcisiem, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - 2.04.2016 r. o godz. 13.00 w Bibliotece Norwida.

regulamin

1Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki rozpoczęły akcję promującą Program DKK i modę na czytanie wśród dzieci i dorosłych.

Sama akcja składa się z pokazu filmu reklamującego DKK pt „Łączymy pokolenia”, spotkania z reżyserem filmu  – Bartoszem Czerniawskim i aktorkami– Dominiką Budnik  oraz Anną Kwapińską,  animacji dla dzieci i prezentacji o Programie przygotowanej przez koordynatora wojewódzkiego.

Akcja promocyjna trwać będzie przez cały rok.

Poniżej wrażenia ze spotkania uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze.

SP 15 i DKK  

Zapisy przyjmuje koordynator DKK – Justyna Hak, 68 45 32 611

Podkategorie

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach Filia w Bieczu
Biecz 82
68-343 Brody
tel. 68 371 25 64
e-mail: bibliotekabrody@wp.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu:  Gabriela Wysługoca
klub: dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze
ul. Lipowa 1
66-003  Zabór
tel. 68 327 40 81
e-mail: biblioteka@gminazabor.pl
bibliotekarz nadzorujący działanie klubu: Kamilla Marchewska
klub: dzieci

Spotkania z autorami organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.