wakacje 114 września 2016 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się pod wyżej wymienionym tytułem. Wszyscy członkowie Klubu chętnie opowiadali o swoich  bliskich i dalszych „wojażach”, a mieliśmy o czym opowiadać. Kilkoro z nas odwiedziło daleką Mołdawię więc wspomnieniom nie było końca. Świetnie się bawiąc a przy okazji ucząc geografii miło spędziliśmy czas.

Na koniec Pani Ela opowiedziała nam o ZLOCIE DKK we WROCŁAWIU, szkoda że nas tam nie było.

Pozdrawiam
Klaudia Głodowicz

 

 

 

 

wakacje 2

wal214 lutego 2017 roku Spotkanie Walentynkowe rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi, na których każdy uczestnik wykonał piękną kartkę walentynkową dowolną techniką.
Po warsztatach zaczęła się degustacja torciku owocowego (nawiasem mówiąc, na którą nie mogliśmy się doczekać), gdyż każdy chciał wrzucić coś na ząb.
Na koniec z kartek zrobiliśmy wystawę.
Spotkanie bardzo nam się podobało, mam nadzieję, że za rok powtórzymy.

Łukasz Przewłocki członek DKK

 

 

 

 

wal1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wal3

orkiszek15 marca 2017 roku na spotkaniu naszego klubu omawialiśmy książkę „Słony deser” z serii Biuro Śledcze:Tomuś Orkiszek i Partnerzy.  Akcja „Słonego Deseru” rozgrywa się głównie w restauracji pana Makaronika -  „Kaprysik”. Tomuś Orkiszek wraz z przyjaciółmi wcielają się w role kucharzy, aby wytropić tajemniczego przeciwnika. Ktoś bowiem soli wszystkie słodkie desery w restauracji, chcąc odstraszyć jego  klientów. Poza tym Tomuś, Kicia, Klotylda i Euzebiusz wystąpią w programie kulinarnym. Na miłośników serii czeka też niespodzianka – przepis na ulubione gofry Tomusia, bardzo łatwe do samodzielnego przygotowania. Polecam , bo sama je wypróbowałam. Przyjemnej lektury.

Klaudia Głodowicz

dźwięki kolorów10 maja 2017r. na spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Jimmiego Liao „Dźwięki kolorów”.

„Wielkie to szczęście nie wiedzieć dokładnie, na jakim świecie się żyje” tym cytatem z wiersza Wisławy Szymborskiej autor rozpoczyna książkę, która opowiada o niewidomej dziewczynce podróżującej metrem, której towarzyszy mały biały piesek. Wyobraźnia dziecka przedstawia świat metra w wielu barwach. Mimo ferii barw i niezwykłych postaci wypełniających myśli dziewczynki, ta często czuje się samotna i niepotrzebna. Największą zaletą książki są piękne, niesamowicie kolorowe ilustracje, dzięki którym każda kolejna strona przenosi czytelnika w inne miejsce.

Po omówieniu książki długo zastanawialiśmy się jak by to było gdybyśmy i my nagle stracili wzrok, czy może lepiej urodzić się niewidomym….

Polecamy wszystkim czytelnikom małym i dużym.

Dzieci z DKK w Krzepielowie

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.