Biblioteka Publiczna w Sławie, filia w Krzepielowie

Kolejne spotkanie, które odbyło się 18 lutego 2020 r. upłynęło nam na czytaniu „Wierszy, że aż strach!” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Mimo tytułu wiersze wcale nie straszą. Autorka przedstawiła potwory i spółkę z humorem nie tylko wierszem ale też za pomocą niebanalnych ilustracji – kolaży.

„Kolaże autorki, wyklejane we wtorki” – taki dopisek widnieje na stronie tytułowej książki.

Czytając wiersze dzieci sami przekonali się, że strach ma wielkie oczy, a na każdego potwora można znaleźć sposób, o czym przekonuje nas autorka. „Strach ma strasznie wielkie oczy, strasznym wzrokiem wokół toczy, lecz ty dłużej się nie wahaj i po prostu przytul stracha!”

Na koniec wysłuchaliśmy tych samych wierszy czytanych przez Jerzego Stuhra.

Dzieci z DKK polecają czytanie wierszy

- Elżbieta Grzegorczyk

Spot DKK 3

Spot. DKK 2

Spot DKK 1

Pierwsze spotkanie po Nowym Roku Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się  14 stycznia 2020. Tym razem wybraliśmy do czytania i zanalizowania książkę  Agnieszki Zimnowodzkiej z serii HUMORKI pt. „Kłamczusiaki”.
Seria prezentuje zabawne opowieści mieszkańców miasteczka Humorki. „Kłamczusiaki” to historia rodziny, która specjalizuje się w kłamaniu. I tu przyznać trzeba, że wychodzi im to bardzo dobrze, ale do czasu. Jak głosi przysłowie „kłamstwo ma krótkie nogi” i prędzej czy później się wyda. Przekonała się o tym rodzina Kłamczusiaków, której pewnego wieczoru ukazała się tajemnicza zjawa.
Jeśli chcecie się dowiedzieć, co im powiedziała koniecznie przeczytajcie. Polecamy.                                                                        

- Moderator Elżbieta Grzegorczyk

spotkanie DKK 2

spotkanie DKK

Spotkanie DKK 17.12.201917 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku (2019) spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Krzepielowie. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym zaprezentowaniem tradycji świątecznych panujących w naszych domach. Dzieciom najbardziej podoba się ubieranie choinki i prezenty pod tą choinką.

Mimo jesiennej aury dzieci przeczytały opowiadanie Diany Hendry „Piękne Białe Boże Narodzenie”. Jest Wigilia i Duża Mysz z Małą Myszką ubierają choinkę. Aby tradycji stało się zadość Mała Myszka wyrusza na poszukiwanie ostrokrzewu i widzi duże białe płatki spadające z nieba. O rety!- krzyczy.- Niebo się pruje...

Na koniec złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczne. Nam wszystkim życzymy aby w Wigilię - Niebo się popruło i nasypało mnóstwo białego puchu.

- Dzieci z DKK w Krzepielowie

4 grudnia 2019 roku w naszej Bibliotece gościła znana i ceniona autorka książek dla dzieci Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Z wykształcenia jest doktorem literatury , a z zamiłowania autorką książek dla dzieci. Jej najbardziej znana książkowa postać to ryjówka Florka, której popularność wzrosła dzięki serialowi animowanemu emitowanemu w TVP ABC. W spotkaniu wzięła udział druga i trzecia klasa szkoły podstawowej. Autorka przeczytała jedno ze swoich opowiadań pt. „Trzy obrotne świnki” z tomu „Siedmiu wspaniałych”, które było wstępem do rozmowy z dziećmi o tym, co jest w życiu najważniejsze, o wartości pieniądza i o tym , czy świat składa się tylko z tego co widać i czego możemy dotknąć oraz o naszych uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Pani Roksana to sympatyczna, ciepła, pełna osobistego uroku osoba. Już od pierwszych chwil nawiązała z dziećmi świetny kontakt. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji. Wszystkim się bardzo podobało. Na zakończenie można było zakupić książki autorki z dedykacją i autografem oraz otrzymać pieczęć z podobizną Florki –czym autorka sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Mam nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Pani Roksanie serdecznie dziękujemy.

- Moderator Elżbieta Grzegorczyk

spot. aut. R. J-W 41

spot. aut. R. J-W. 2

spot. aut. R. J-W 5 2

DKK 15.10.2019Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci z drugą klasą Szkoły Podstawowej w Krzepielowie odbyło się 15 października 2019 r.

Motywem przewodnim naszego spotkania była „Jesień”. Na początek ustaliliśmy - kiedy rozpoczyna się kalendarzowa jesień i po jakiej porze roku następuje. Po czym poznajemy, że to już nadchodzi, jakie prace w polu wykonują rolnicy, jakie warzywa i owoce zbieramy. A jeśli mowa o zbieraniu, to oczywiście top tematem spotkania były grzyby. Wszystkie dzieci chciały się pochwalić ile razy były w lesie i ile grzybów nazbierały, a miały o czym opowiadać. Na koniec dzieci przeczytały książkę „Jesień w lesie” z polskim tekstem Lecha Konopińskiego i wiersz Elżbiety Ostrowskiej „Bajka o jesiennym szalu”. Leśny duszek nie zapomniał o grzecznych dzieciach i podarował koszyczek pięknych jabłuszek.

Moderator: Elżbieta Grzegorczyk

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.