Gazeta Zielonogórska i Lubuska to największe źródło informacji o regonie lubuskim z zakresu polityki, gospodarki, kultury, sportu i tematów społecznych.  Digitalizacja roczników z lat 1950-1990 ma na celu cyfrowe zabezpieczenie  archiwalnych numerów Gazety Zielonogórskiej później Lubuskiej przed zniszczeniem. Proces pozwoli na udostępnienie roczników większej liczbie czytelników oraz prowadzenie prac badawczych bez udziału oryginalnego egzemplarza. Digitalizacja zapewni rocznikom przechowywanie we wzorcowych, magazynowych warunkach i zabezpieczy je przed zniszczeniem. Skanowanie pozwoli na wyłączenie oryginałów z obiegu czytelniczego, a powstałe kopie będą ich wiernym odbiciem.

Zdigitalizowane roczniki dostępne są za darmo w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej (www.zbc.uz.zgora.pl) oraz na stronie Biblioteki Norwida (www.biblioteka.zgora.pl) oraz na specjalnych stanowiskach zielonogórskiej książnicy:

Czytelnia Ogólna, pn-pt 8.00-19.00, sob. 9.00-16, tel. 68 45 32 617, e-mail: czytelnia.ogolna@wimbp.zgora.pl

Dział Informacji Regionalnej i Bibliograficznej (pn-pt. 8.00-19.00, sob.9.00-16.00, Tel. 68 45 32 606, e-mail: informacja.regionalna@wimbp.zgora.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn

Partnerzy w realizacji zadnia:

 Polska Press Zielona Góra

logo polska press

 

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze

AP Zielona Gora logo

 

WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze pozyskała środki finansowe w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w 2016. Wydatkowano kwotę 79 289,00 zł w ramach której w 2016 roku zakupiono 2669 jednostek inwentarzowych ogółem, w tym 2604 wol. książek drukowanych.

Książki zakupiono ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

mkidn

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznaim. C. Norwida w Zielonej Górze informuje, że otrzyła dofinansownie ze środków Instytutu Ksiązki na realizcję projektu Dyskusyjne Kluby Książki 2016 w płd. części województwa lubuskiego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

http://www.instytutksiazki.pl/upload/Files/ik_2012_logo_male.jpg

Wojewódzka i  Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze informuje, że otrzymała dofinansowanie z Miasta Zielona Góra na realizację projektu "Bombowa Litearura - lektura!"

Zrealizowano przy pomocy fnansowej Urzędu Miasta Zielona Góra

logo zielona góra

Wojewódzka i  Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze informuje, że otrzymała dofinansowanie z Miasta Zielona Góra na realizację projektu "Letnia Czytelnia Norwida".

 

Zrealizowano przy pomocy fnansowej Urzędu Miasta Zielona Góra

logo zielona góra

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.