Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie z Filią w Lesznie Górnym

Leszno czerwiec2021Dnia 11 czerwca 2021 roku w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską wybrali sobie tym razem do wspólnego recytowania wiersze Jana Brzechwy; patrona naszej szkoły. Były to: „Stonoga”, „Kaczka dziwaczka”, „Kwoka”, „ Na straganie”, „Tańcowała igła z nitką”, „Ptasie plotki”…
„Klasyka polska dla dzieci” Jana Brzechwy to wybór najbardziej znanych wierszy autora. Ciekawy, zabawny i zaskakujący świat utworów Brzechwy jest jedyny w swoim rodzaju! Ich znakomitym uzupełnieniem są ciepłe, sympatyczne ilustracje, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka! Wiersze Jana Brzechwy to wiersze znane i kochane przez dzieci i dorosłych od wielu lat!

Andżelika Przysiężna

Tydzień Bibliotek DKKPodczas Tygodnia Bibliotek 12 maja 2021 roku w Filii Bibliotecznej Leszno Górne miało miejsce spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece” .Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra - Światowską przygotowali szczególnie smaczną niespodziankę. Nasza dyskusja rozpoczęła się od życzeń i słodkiego poczęstunku w postaci tortu, którego upiekła mama uczestniczki DKK. Bardzo dziękujemy za to pyszne ucztowanie. Klubowicze w tym roku obchodzą trzecią rocznicę uczestnictwa w tym zacnym towarzystwie. Podzieliliśmy się naszymi odczuciami oraz przemyśleniami, jakie dały nam nasze comiesięczne zebrania. Dzieci przyznały, że bardzo chętnie odwiedzały ulubioną książnicę i z radością upajały się literaturą przeznaczoną dla nich.

Andżelika Przysiężna

DKK kwiecień23.04.2021 r. w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się kolejne zdalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską zaproponowali tym razem coś innego, niż lekturę. Sięgnęliśmy do książki pod tytułem „ Każde dziecko to potrafi”. Bardzo pomocny okazał się filmik ze strony internetowej „Jak zrobić gniotka”. https://www.youtube.com/watch?v=2Asv1QetBms.

Gniotek to świetna zabawka sensoryczna dla dzieci. Nie znamy żadnego dziecka , które choć raz w życiu nie zapragnęłoby posiadać tego śmiesznego stworka. Dlatego uczniowie własnoręcznie wykonali gniotka; prostą zabawkę sensoryczną nazywaną piłeczką antystresową. Prace są przepiękne, kolorowe, każdy liliputek inny. Wyobraźnia dzieci, nawet w dzisiejszym trudnym dla nich czasie, nie zna granic.

Andżelika Przysiężna

Zdalne spotkanie DKK z uczniami klasy III107.04.2021 r. w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się kolejne zdalne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską wybrali sobie do przeczytania lekturę „ Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

Bullerbyn to maleńka wioska leżąca gdzieś na szwedzkiej prowincji. Maleńka to nawet za dużo powiedziane. Stoją w niej mianowicie trzy domy. W każdym mieszkają dzieci i ich rodzice. Zostawmy jednak na boku świat dorosłych i skupmy się na tym, co naprawdę ważne. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna to wyjątkowo zgrana paczka. Trudno im na dłuższą metę bez siebie wytrzymać, choć wiadomo, że czasami zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają swoje własne pomysły na zabawę. A bawić się w Bullerbyn można praktycznie przy każdej okazji.

Każdy młody czytelnik, wie że czeka na niego jedna w swoim rodzaju, wyjątkowa przygoda, a jaka? Przeczytajcie naszą propozycję. Klubowicze już wiedzą.

Andżelika Przysiężna

Zdalne spotkanie DDK z uczniami klasy III12.02.2021 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Zdalne spotkanie klubowiczów i wychowawczyni Anny Dudra- Światowskiej było bardzo liryczne i emocjonalne, gdyż motywem przewodnim spotkania były Walentynki.
Najpierw dzieci wysłuchały poezji z muzyką romantyczną w tle. Podczas gorącej dyskusji, która wywiązała się po przeczytaniu kilku wierszy okazało się, że klubowicze wiedzą zaskakująco dużo o tym uczuciu i każdy z nich kogoś kocha – rodziców, rodzeństwo, zwierzątka… Po chwili wszyscy z zapałem przystąpili do praktycznej części zajęć – wykonali przepiękne kartki walentynkowe dla swoich ukochanych.

Andżelika Przysiężna

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.