2siostryWydawnictwo Dwie Siostry i Polska Sekcja IBBY we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Zielonej Górze zapraszają bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w spotkaniu szkoleniowym w ramach projektu „Latająca Biblioteka Pomysłów II”. Projekt skierowany jest do bibliotekarzy i ma na celu podzielenie się z nimi informacjami o nowych trendach w literaturze dziecięcej i młodzieżowej oraz pomysłami na praktyczne wykorzystanie ich w pracy z młodymi czytelnikami. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 października 2019 r., w godz. 9.00–14.30, w Sali Wykładowej im. dra G. Chmielewskiego (II piętro) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że 30 września 2020 r. odbędzie się seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

fin2Biblioteka to miejsce, które rozwija wszechstronnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa edukuje w każdej dziedzinie, w oparciu o dostępne zbiory oraz wiedzę bibliotekarzy. W dniach 11-12 września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze grupa bibliotekarzy zostanie przygotowana do poprowadzenia spotkań edukacyjnych dla osób powyżej 50 roku życia z zakresu edukacji ekonomicznej.
Projekt "O finansach...w bibliotece - 6 edycja" realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Narodowym Bankiem Polskim (dalej NBP) w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.