Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
12 Kwiecień 2024
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora
Wydarzenia w 'Kultura'
piątek, kwiecień 12, 2024

Wydarzenia o tematyce kulturalnej.

Nazwa wydarzenia

Data

Koncert Warto Jest Pomagać

Zapraszam serdecznie jako Prezes Stowarzyszenia "Warto jest Pomagać" wraz z artystyczną Karczmą Taberską na koncert charytatywny "O niebo lepiej" dla Ani Meyer z Janowca.

Ania ma lat 39 lat. Choruje na stwardnienie rozsiane od 18 roku życia. Opiekę nad Anią sprawuje ojciec Erwin i rodzina. Ania jest osobą leżącą. Potrzebny sprzęt: materac przeciw odleżynowy, pampersy i rehabilitacja domowa.

Koncert odbędzie się 14.11.2010r.  godz.17:00 w Karczmie Taberskiej w Janowcu (koło Zielonej Góry)

Wystąpią m.in.: Mateusz Krautwurst (The Positive), zespół "Diverso", dr Michael Herbich, Grzegorz Hryniewicz, zespół "Subito", Edmund Kolendowicz, Klaudia Piątek, Małgorzata Nowak, Wojtek Zandecki, Stanisław Żaczek, a także red. Ryszard Malitowski.

Biletem wstępu są cegiełki w cenie 10zł - kartki anioły autorstwa Lidii Kurzawowej i jej córki dostępne przed koncertem. Rezerwacja stolików: 504213677 \ 507099626

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt

Z muzycznym pozdrowieniem

Grzegorz Hryniewicz

Prezes Stowarzyszenia "Warto jest pomagać"

 

poniedziałek, listopad 15, 2010 18:00 - 19:00
To wydarzenie powtarza się

Promocja

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach Czwartku Lubuskiego na promocję podwójnego numeru 2-3(31-32) 2010 kwartalnika literacko-kulturalnego ?Pro Libris?.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada br. o godz. 18 w salonie wystawowym Biblioteki.

 

czwartek, listopad 18, 2010 19:00
To wydarzenie powtarza się

Koncert w Hydrozagadce

Zielonogórski Ośrodek Kultury i Studio Piosenki ?Erato? zapraszają na koncert p.t. ?Oscary !...raz jeszcze?.  W programie usłyszeć będzie można największe przeboje w historii filmu nagrodzone Oskarami.  Koncert odbędzie się 19 listopada 2010 o godz. 19.00 w sali Hydro(za)gadka na ul. Festiwalowej 3. Wokalistom studia piosenki ?Erato? akompaniuje zespół instrumentalny pod kierunkiem Krzysztofa Mrozińskiego

Bilety w cenie 5 zł do nabycia na godzinę przed koncertem

piątek, listopad 19, 2010 20:00
To wydarzenie powtarza się

Maciej Orłoś w Norwidzie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz koordynatorzy wojewódzcy Programu Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania z Maciejem Orłosiem w dniach 24 i 25 listopada 2010 r.
Maciej Orłoś - najbardziej lubiany prezenter TVP, którego twarz nieodłącznie kojarzy się z Jedynką.

Widzowie darzą go wielkim zaufaniem i cenią za zaangażowanie, z jakim prowadzi swoje programy. Urodził się i od zawsze mieszka w Warszawie. Absolwent wydziału aktorskiego PWST im. Aleksandra Zelwerowicza. Występował w teatrach warszawskich: Ateneum im. Stefana Jaracza (1983-89) i Popularnym (1984), w 1985 roku zagrał w słynnym spektaklu Andrzeja Wajdy pt.?Wieczernik? Ernesta Brylla, w kościele przy Żytniej w Warszawie.

Grał też w wielu filmach i serialach, zdarzały się nawet role główne (?Hania?, 1984, ?Głuchy telefon?, 1989 i ?Słaba wiara?, 1995) i pierwszoplanowe (serial ?Plecak pełen przygód?, 1992 i ?Zespół adwokacki?, 1994).

W ostatnim czasie zaistniał także jako autor bajek i opowiadań dla dzieci. Jego twórczość literacka objawiła się w takich książkach, jak: "Tajemnicze przygody Kubusia" (2007r.) oraz "Tajemnicze przygody Meli" (2008r.). Obie są dedykowane jego dzieciom. Jest również autorem zbioru wybranych wywiadów "Moje spotkania oko w oko" (1998), które przeprowadził dla programu "Oko w oko".

Harmonogram spotkań w Dyskusyjnych Klubach Książki:

24 listopada 2010 (środa)
10.00-11.30 Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Świebodzinie (spotkania dla dzieci)
17.00-18.30 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jasieniu (spotkanie dla dorosłych)

25 listopada 2010 (czwartek)
10.00-11.30 Oddział dla Dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze (spotkanie dla dzieci)
14.00-15.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Klenicy (spotkanie dla dorosłych)
18.00-19.30 Czwartek Lubuski w sali dębowej wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze (spotkanie dla dorosłych)

Podczas spotkań autorskich dla dzieci będzie można kupić książki autora w atrakcyjnej cenie.

Wstęp wolny! Zapraszamy

czwartek, listopad 25, 2010 11:00
To wydarzenie powtarza się

Prezentacja prac konserwatorskich

17 listopada (środa), o godz. 12:00
w sali sesyjnej zielonogórskiego ratusza
nastąpi prezentacja prac konserwatorskich
zrealizowanych w Zielonej Górze.
W prezentacji weźmie udział Prezydent
Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki
i Wojewódzki Konserwator Zabytków
Barbary Bielinis-Kopeć.

środa, listopad 17, 2010 13:00
To wydarzenie powtarza się

Filharmonia - koncert

Filharmonia Zielonogórska zaprasza w piątek, 19 listopada o godz.19.00 do sali Międzynarodowego Centrum Muzycznego na Koncert romantyczny.  Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego wystąpią soliści: Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz ? flet.

W programie usłyszymy :

E.Griega ? II suitę Peer Gynt

F.Dopplera ? Koncert podwójny d-moll

P.Czajkowskiego ? V Symfonię e-moll

piątek, listopad 19, 2010 20:00
To wydarzenie powtarza się

SINGING IS FUN

Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 STO w Zielonej Górze, Samorządowy Ośrodek  Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze oraz Punkt Europe Direct Zielona Góra informują, że 23 listopada 2010 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego(ul. Podgórna 7 w Zielonej Górze). III edycję konkursu piosenki angielskiej ?SINGING IS FUN?.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VI. Celem konkursu jest popularyzowanie języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań muzycznych uczniów oraz integracja uczniów szkół podstawowych. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 100 uczestników z województwa zielonogórskiego.

wtorek, listopad 23, 2010 11:00
To wydarzenie powtarza się

HONZATKO ROZMONTOWANA

 

 

news365.pl

___________________

 

 

26 listopada 2010 godz. 18.00 - Hydro(za)gadka ul. Festiwalowa 3 Zielonogórski Ośrodek Kultury

 

HONZATKO ROZMONTOWANA to muzyczno - teatralne wydarzenie z dużą dozą scenicznego szaleństwa. Ten wyjątkowy projekt powstał dzięki połączeniu energii muzyki (Aleksander Brzeziński) i tekstów (Michał Zabłocki) napisanych specjalnie dla charyzmatycznej aktorki Marty Honzatko. Aleksander Brzeziński, którego kompozycje zdobyły w ostatnich latach najwyższe nagrody prestiżowych konkursów z nurtu piosenki literackiej i poezji śpiewanej (Spotkania Zamkowe, Fama, SFP, Przegląd Piosenki Aktorskiej), jest również autorem muzyki do musicali i przedstawień teatralnych. Autorem koncepcji programu oraz tekstów piosenek HONZATKO ROZMONTOWANA jest Michał Zabłocki. Od 1987 współpracował z Piwnicą pod Baranami przede wszystkim z Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Agnieszką Chrzanowską i Tomaszem Marsem. Jest również autorem tekstów w projektach Czesława Mozila. Marta Honzatko to obdarzona niezwykłym temperamentem oraz charakterystycznym wokalem, aktorka filmowa i teatralna pochodząca z Zielonej Góry. Absolwentka wydziału aktorskiego krakowskiej PWST. Tegoroczna laureatka Festiwalu Korowód, Grechuta Festival oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Razem z zespołem Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami brała udział w licznych tournee na terenie Polski oraz za granicą . Ostatnie projekty to: recital przygotowany z Ewą Kornecką "Wesele raz jeszcze"-podsumowujący 10-letnią współpracę z Lochem Camelot. W jej filmografii znajdują się role w filmach: "Katatonia" reż. Jacek Nagłowski i "Telewizja Miłość" reż. Jarosław Banaszek, oraz główna rola w najnowszym filmie ?Czarny czwartek? w reżyserii Antoniego Krauze. Honzatko Rozmontowana to również nazwa pierwszej płyty zespołu Honzator, który współtworzą znakomici muzycy. Michał Braszak - gitara basowa, Arkadiusz Wiech - gitary, Gertruda Szymańska ? perkusja. Płyta już wkrótce zostanie wydana. Michał Zabłocki na pytanie jaki rodzaj muzyki prezentuje HONZATKO, bez wachania odpowiedział: "cyrkowy punk"...


Marta Honzatko czyli Marta Bucka pochodzi z Zielonej Góry i zaczynała śpiewać w Studio Piosenki Erato działającym w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem
_________________

w internecie:

Profil Myspace

Profil Facebook

w Norwidzie:

1.

_________________

news365.pl

 

 

piątek, listopad 26, 2010 19:00
To wydarzenie powtarza się

Koncert Andrzejkowy

news365.pl


 

W piątek, 26 listopada o godz.19.00 w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się Koncert andrzejkowy.  Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej pod gościnną batutą  Jana Walczyńskiego wystąpi znany i ceniony saksofonista jazzowy Henryk Miśkiewicz. Koncert stworzy okazję do posłuchania muzyki filmowej Ennio Moricone i Nino Roty.

 


 

W internecie:

Henryk Miśkiewicz -  http://www.myspace.com/henrykmiskiewicz
Henryk Miskiewicz - Biografia

W Norwidzie:


 

 

 

 


news365.pl

 

piątek, listopad 26, 2010 9:00
To wydarzenie powtarza się

Wystawa na UZ

news365.pl


W piątek 26 listopada 2010 r., o godz. 11.00 Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wiśniowej 10, zaprasza na wystawę Marka Glinkowskiego, pt.: Zamknij się!, oraz wykład towarzyszący Kolejna grafika.


 

w internecie:

Marek Glinkowski - strona internetowa artysty

w Norwidzie:

Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki [Uniwersytetu Zielonogórskiego] / Marek Glinkowski . - Il. // Uniwersytet Zielonogórski. - 2006, nr 2, s. 20-21 [artykuł dostępny w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej]

 


www.wimbp.zgora.pl

piątek, listopad 26, 2010 17:00
To wydarzenie powtarza się

Jazz w Hydro(za)gadce

 

news365.pl

 


 

John Coltrane gigant jazzu

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza 10.12.2010 na godz. 20.00 na jazzowy koncert do Hydro(za)gadki.

HARD WORK ENSEMBLE to grupa skupiająca profesjonalnych muzyków, których połączył szacunek dla ?giganta jazzu? Johna Coltranea. W związku z 80-tą rocznicą urodzin artysty zespół przygotował specjalny program p.t.: ?TRIBUTE TO JOHN COLTRANE?, który z powodzeniem prezentuje w kraju i zagranicą. W piątkowy grudniowy wieczór zagrają dla wszystkich: Robert Chyłatenor sax, Wojciech Pruszyński piano, Piotr Stepek bass oraz Marek Wesołowski drums.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na www.abilet.pl .

 

 

Jon Coltrane nie próbując utożsamiać się z hard-bopem czy modern jazzem, wybrał własną drogę jazzowej awangardy. Zmiany, jakich dokonał Coltrane w muzyce jazzowej po roku 1960, są nieporównywalne z dotychczasowymi innowacjami np. Parkera czy Davisa, jego John Coltrane Quartet okazał się zaś jedną z najznakomitszych formacji w historii nowoczesnego jazzu. Coltrane wprowadził szereg innowacji o charakterze techniczno-brzmieniowym: po raz pierwszy w historii jazzu używał saksofonu sopranowego, posługiwał się głosem jako tłem dźwiękowym, eksperymentował z muzyką hinduską, swobodnie traktował improwizację.Uwagę na siebie zwrócił w 1955 r. w grupie Milesa Davisa. W porównaniu z delikatnymi, koronkowymi improwizacjami lidera, Coltrane brzmiał jakby niezgrabnie, niemal brutalnie. Jednakże w tych intuicyjnych poszukiwaniach saksofonisty krył się zalążek muzycznych eksperymentów. Początkowo Coltrane był pod znacznym wpływem muzyki i osobowości Milesa (np. nagranie "Round Midinight" z płyty Milesa Davisa "Talles Trees"), ale wraz z kolejnymi nagraniami i koncertami coraz wyraźniej starał się sugerować liderowi własne pomysły. Swoim niekonwencjonalnym podejściem do modern jazzu Coltrane zainteresował także innych muzyków. Szczególnie ważną w tym przypadku okazała się współpraca z pianistą Theloniousem Monkiem, a także Redem Garlandem, Donaldem Byrdem. Monk natychmiast potrafił wychwycić z nowatorskiej muzyki Coltrane?a ciekawe pomysły harmoniczne i brzmieniowe, a współpraca tych dwóch indywidualności nabrała ciekawego, artystycznego wymiaru (np. nagrania "Monk?s Mod" oraz "Nutty" z płyty "Thelonius Monk And John Coltrane"). Po latach dominacji wyciszonego brzmienia (np. Lestera Younga i Stana Getza), barwa saksofonu Coltrane?a wydawała się szokująco ostra i surowa, choć muzyczne pomysły były nienaganne. Wkrótce wraz z Sonnym Rollinsem Coltrane należał do najpopularniejszych hardbopowych saksofonistów tenorowych Nowego Jorku (tylko w samym 1957 r. Coltrane nagrał 21 płyt). W tym samym roku, po krótkiej, ale bardzo owocnej współpracy z Theloniousem Monkiem, Coltrane wrócił do Filadelfii. Okres współpracy z gigantami jazzu lat 50. (Miles, Monk, Gillespie) umożliwił Coltrane?owi powolne, lecz konsekwentne kreowanie własnego stylu.

Opracowanie: Dionizy Piątkowski, "Encyklopedia Muzyki Popularnej - JAZZ", Copyright by Oficyna Wydawnicza Atena 1999

 


 

W internecie:
 

John Coltrane - http://www.myspace.com/johnwcoltrane

 


W Norwidzie:

1.Historia jazzu. T. 1, Rodowód / Andrzej Schmidt. - Warszawa : Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. Agencja Wydawnicza, 1988.

2.Jazz - rytm XX wieku / Mateusz Święcicki. - Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972.

3.Jazz Forum : the European Jazz Magazine / [red. Paweł Brodowski]. - Warszawa, 1994-.

 


www.wimbp.zgora.pl


 
Wyświetl większą mapę
piątek, grudzień 10, 2010 21:00
To wydarzenie powtarza się

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

www.news365.pl

 


26.11.2010 r., o godz. 15:00 przy ul. Kupieckiej 25  Zielonej Górze odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Otto Juliusa Bierbauma. Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest  Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze realizowane jest w ramach Dni Kultury Niemieckiej. W uroczystości udział weźmie Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak.

Otto Julius Bierbaum był zielonogórzanienem, poetą, powieściopisarzem, podróżnikiem, autorem pierwszego w historii motoryzacji dziennika podróży odbytej samochodem, dziennikarzem, wydawcą czasopism literackich, twórcą literatury dziecięcej (przeniósł na grunt niemiecki słynną bajkę o Pinokiu, nadając jej tytuł Przygody Zaepfel Kerna), twórcą podwalin teoretycznych kabaretu literackiego, autorem tekstów piosenek kabaretowych oraz powiedzonek i sentencji, popularnych na obszarze niemieckojęzycznej Europy, które na trwałe zadomowiły się w obiegowym języku niemieckim. I tak powtarzanymi do dziś sloganami jego autorstwa są: "Humor polega na tym, by śmiać się mimo wszystko" oraz "Piękno jest istotą istnienia świata. Podziwiać piękno, znaczy rozumieć świat".

w internecie:
H. Bohuta-Stąpel, Zielonogórzanin Otto Julius Bierbaum - poeta, prozaik, dziennikarz, obywatel świata [pdf]
 

w Norwidzie:
1.Znani zielonogórzanie XIX i XX wieku : praca zbiorowa / pod red. Hieronima Szczegóły. [Cz. 1]. - Zielona Góra : "Verbum", 1996

2.Bierbaum znaczy piwne drzewo / Jerzy Piotr Majchrzak . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 1997, nr 205, s. 16

3.Zabrały go anioły / ŁUK . - Nazwa aut. Artur Łukasiewicz. - Portr. //  Gazeta Zachodnia. - 1999, nr 249, dod. "Gazeta Wieku", nr 4, s. 12

 


www.wimbp.zgora.pl

 

 

piątek, listopad 26, 2010 16:00
To wydarzenie powtarza się

Koncert zespołu Frontside

www.news365.plWraz z premierą nowego krążka zatytułowanego "Zniszczyć wszystko" Frontside wyrusza w trasę. Nawałnica przetoczy się przez cały kraj zaczynając 4 listopada w Warszawie, a kończąc 28 w Zielonej Górze w klubie "4 Róże dla Lucienne". To będzie agresywna ofensywa w towarzystwie między innymi Totem, Veal, Huge ccm oraz innych zaproszonych zespołów.

Start o godz.19.00
Bilety: 25/30 PLNdostępne w klubie "4 Róże"oraz MUZ-ARCIE 
Klub "4 Róże dla Lucienne". Start o godz.19.00
Bilety: 25/30 PLNdostępne w klubie "4 Róże"oraz MUZ-ARCIE W internecie:
http://www.frontsiderocks.com/
http://www.myspace.com/frontside666
Informacje o zespołachwww.wimbp.zgora.pl

niedziela, listopad 28, 2010 20:00
To wydarzenie powtarza się

Gimnazjalne spotkania z poezją.

www.news365.pl


 

GIMNAZJUM NR 6 w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do świetlicy szkolnej we wtorek 30 listopada o godz. 17.00 na wieczorek poetycki "Spotkania z poezją". W programie recytacje wierszy młodych poetów, impresje muzyczne przy akompaniamencie fortepianu, gitary i perkusji oraz etiudy filmowe o poezji i poetach.  Patronat nad imprezą objęło Biuro Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Scenariusz i reżyseria Dorota Łukaszczyk Skafiriak i Mariola Roćko-Żabicka.


 

 

 


www.wimbp.zgora.pl

 Wyświetl większą mapę
wtorek, listopad 30, 2010 18:00
To wydarzenie powtarza się

Andrzejkowy koncert

www.news365.pl


Koncert Andrzejkowy "Dla Ciebie śpiewam"

Grażyna Brodzińska w wyjątkowym Koncercie Andrzejkowym ?Dla Ciebie śpiewam?

Filharmonia w Zielonej Górze

30 Listopad 2010 godz. 19.00

Artystce będzie towarzyszyć gość specjalny Wiesław Prządka - jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.

W koncercie zagrają także młodzi i utalentowani muzycy, członkowie orkiestry "CREO". Profesjonalizm i zaangażowanie jaki prezentują, sprawiają że koncerty z ich udziałem mają niepowtarzalny, wyjątkowy klimat oraz atmosferę.

W programie usłyszymy muzykę operetkową, musicalową, walce, tanga oraz światowe przeboje. Będą to między innymi arie i czardasze z operetki "Wesoła wdówka" i "Perła z Tokaju". Niezapomniane melodie z musicali "Upiór w operze", "Kiss Me, Kate". Dynamiczne Libertango oraz Besame Mucho, czarujący "New York, New York" Franka Sinatry, jak również nigdy niezawodny "Sexappeal".

 

 


 
W internecie:
Grażyna Brodzińska - strona oficjalna, wikipedia
Grażyna Brodzińska - gwiazdą jestem tylko na scenie
Wiesław Prządka - strona oficjalna

 


www.wimbp.zgora.pl

Wyświetl większą mapę
wtorek, listopad 30, 2010 20:00
To wydarzenie powtarza się

Znani i nieznani bez kompleksów

http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 3.2 (Win32)">

www.news365.plZnani a nieznani bez kompleksów - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza na inaugurację cyklu comiesięcznych spotkań popularyzujących historyczne postacie regionu, lubuskie zabytki oraz ich niepowtarzalną wartość.

Bohaterką pierwszego spotkania będzie księżna żagańska Dorota de Talleyrand-Périgord. Prowadzenie: dr Ewa Lukas-Janowska, red. Bogusława Wolnik-Patalas oraz Grzegorz Smolarski.
Spotkanie odbędzie się 2 grudnia (czwartek) 2010 r., o godz. 18.00, w sali dębowej Biblioteki.
 


w internecie:
www.wimbp.zgora.pl


w Norwidzie:


www.wimbp.zgora.pl
 

czwartek, grudzień 02, 2010 19:00 - 20:00
To wydarzenie powtarza się

6 Festiwal Kabaretu

www.news365.pl


3.12. Piątek godzina 18:00

Piątkowy koncert galowy

Wystąpią gwiazdy:

Hrabi

Czesuaf

(Prowadzenie: Emil Zubelewicz ? FRASZKA)

oraz

?Gladiatorzy sceny?- impreza kabaretowa o charakterze igrzysk artystycznych. A do tego Neron, kisiel i mokra szmata. Impreza z udziałem gwiazd i gości

festiwalowych. (prowadzenie Jarosław Marek Sobański -SŁUCHAJCIE)

miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50

Bilety: 38zł normalny, 22zł ulgowy

Impreza towarzysząca

?Co autor miał na myśli?? Autorska impreza kabaretu Hrabi z udziałem zaproszonych gości.

miejsce: Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5

Godzina: 22.15

 

Bilety:25zł


 

W internecie:

http://festiwalkabaretu.pl/2010/
W Norwidzie:


1.19 godzin śmiechu / Dorota Żuberek ; współpr. Jakub Łysakowski . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp. - 12 XII 2005, nr 288, s. 1

I Festiwal Kabaretu Zielona Góra 2005.


2. Kabaret rośnie jak na drożdżach / Dorota Żuberek . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 21 XI 2006, nr 271, s. 1

II Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.


3. Więźniowie biustonosza : gonitwą na bosaka rozpoczął się wczoraj 3. Festiwal Kabaretu [w Zielonej Górze] / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2007, nr 285, s. 1
 

4. TU śmiechem straszy / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2008, nr 300, s. 12

IV Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 

5. Kabarety z pomysłem / Paulina Nodzyńska . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 19 XI 2009, nr 271, s. 4

V Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 

 

 


www.wimbp.zgora.pl

 

piątek, grudzień 03, 2010 19:00
To wydarzenie powtarza się

6 Festiwal Kabaretu

www.news365.pl


4.12. Sobota godzina 18:00

Sobotni koncert galowy

Wystąpią gwiazdy:

Kacper Ruciński

Neo-Nówka

(Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański- Słuchajcie)

oraz

"Eurowizja"- Hity polskie i zagraniczne w oprawie eurowizyjnej. Impreza z udziałem gwiazd i gości festiwalowych.(prowadzenie: Tomek Marciniak i Kamil Piróg NOWAKI)

miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50

Bilety: 38zł normalny, 22zł ulgowy

Dodatkowo o o godz.16.00

"Zamknięci w celuloidzie" (pokaz promujący wydanie DVD)

miejsce: Kino NEWA ul. Kazimierza Wielkiego 21

 

BILETY 10 zł


W internecie:

http://festiwalkabaretu.pl/2010/


W Norwidzie:

1.19 godzin śmiechu / Dorota Żuberek ; współpr. Jakub Łysakowski . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp. - 12 XII 2005, nr 288, s. 1

I Festiwal Kabaretu Zielona Góra 2005.


2. Kabaret rośnie jak na drożdżach / Dorota Żuberek . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 21 XI 2006, nr 271, s. 1

II Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

3. Więźniowie biustonosza : gonitwą na bosaka rozpoczął się wczoraj 3. Festiwal Kabaretu [w Zielonej Górze] / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2007, nr 285, s. 1
 

4. TU śmiechem straszy / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2008, nr 300, s. 12

IV Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 

5. Kabarety z pomysłem / Paulina Nodzyńska . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 19 XI 2009, nr 271, s. 4

V Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 


www.wimbp.zgora.pl

 

sobota, grudzień 04, 2010 19:00
To wydarzenie powtarza się

6 Festiwal Kabaretu

www.news365.pl


5.12. Niedziela godzina 18:00

?Miasteczko? spektakl z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu artystów z kabaretów zielonogórskich.

(zapowiada Andrzej Poniedzielski)

miejsce: Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50

Bilety: 35zł normalny, 20zł ulgowy

Dodatkowo o o godz.16.00

"Zamknięci w celuloidzie" (pokaz promujący wydanie DVD)

miejsce: Kino NEWA ul. Kazimierza Wielkiego 21

 

BILETY 10 zł


 

W internecie:

http://festiwalkabaretu.pl/2010/

 
W Norwidzie:

1.19 godzin śmiechu / Dorota Żuberek ; współpr. Jakub Łysakowski . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp. - 12 XII 2005, nr 288, s. 1

I Festiwal Kabaretu Zielona Góra 2005.


2. Kabaret rośnie jak na drożdżach / Dorota Żuberek . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 21 XI 2006, nr 271, s. 1

II Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.


3. Więźniowie biustonosza : gonitwą na bosaka rozpoczął się wczoraj 3. Festiwal Kabaretu [w Zielonej Górze] / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2007, nr 285, s. 1
 

4. TU śmiechem straszy / Zdzisław Haczek . - Il. //  Gazeta Lubuska. - 2008, nr 300, s. 12

IV Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 

5. Kabarety z pomysłem / Paulina Nodzyńska . - Il. //  Gazeta Wyborcza - Zielona Góra. - 19 XI 2009, nr 271, s. 4

V Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze.

 


www.wimbp.zgora.pl

 

niedziela, grudzień 05, 2010 19:00
To wydarzenie powtarza się

Kolędowanie w Ochli

news365.pl


12 grudnia

godz. 15.00 : 18.00

"LUBUSKIE WIGILIE I KOLĘDOWANIE"

Ostatnia impreza w 2010 roku - w plenerze skansenu i we wnętrzach zabytkowych chałup

"LUBUSKIE WIGILIE I KOLĘDOWANIE"

Mając na celu pielęgnowanie, kultywowanie, utrwalanie tradycji przodków oraz upowszechnianie wiedzy o zróżnicowaniu kulturowym i bogactwie regionalnych tradycji współczesnych mieszkańców województwa lubuskiego organizujemy na terenie skansenu integracyjne spotkanie Lubuszan w programie imprezy "Lubuskie wigilie i kolędowanie".

 

Stwarzamy możliwość przybliżenia społeczeństwu wiedzy o zachowanych rodzimych i przeniesionych - w wyniku powojennej migracji i reemigracji Polaków - z wielu regionów Polski tradycje wigilijne i świąteczne mieszkańców naszego województwa.

 

Przedstawiciele poszczególnych grup regionalnych, przygotują potrawy, które w ich rodzinach z pokolenia na pokolenie są przekazywane i pieczołowicie pielęgnowane i w roli "tymczasowych gospodarzy" - w wyznaczonych chałupach na terenie skansenu - będą częstować naszych "kolędujących" gości przygotowanymi przez siebie tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Będziemy też mogli posłuchać w gwarze rodzimego regionu przodków opowieści o wigiliach zapamiętanych z dzieciństwa oraz śpiewu pastorałek i kolęd.

 

Zaprezentowane będą m.in. potrawy wigilijne przygotowane zgodnie z polskimi tradycjami:

 

WIELKOPOLSKIMI - w chałupach z Krobielewa, Pszczewa i Łomnicy

BUKOWIŃSKIMI - w chałupie z Jędrzychowiczek

KRESOWYMI - w chałupach: z Jurzyna, Marcinowa, Cisowej

Po raz pierwszy w naszym programie poznamy potrawy i zwyczaje wigilijne POLSKICH CYGANÓW, zaprezentuje je - w skansenowskiej chałupie z Królowa - CYGAŃSKA RODZINA VANESSY I SORBY z Zawady. Wsłuchamy się także w RODZINNY ŚPIEW CYGAŃSKICH KOLĘD.

 

W skansenowskim plenerze w tym dniu spotkamy także grupy kolędników odtwarzających dawny zwyczaj "kolędowania" z życzeniami świątecznymi.

 

"LUBUSKIE WIGILIE i KOLĘDOWANIE" w naszym Muzeum zakończymy integracyjnym spotkaniem przy "wigilijnym stole", by przełamać się tradycyjnym polskim opłatkiem, złożyć sobie "przedświąteczne życzenia", spożyć wybrane wigilijne potrawy i wspólnie wyśpiewać znane nam wszystkim polskie kolędy.

 

Serdecznie zapraszamyl

 

wstęp: 5 zł/os.

 

kontakt tel: 68 321 11 93 i 68 321 15 91

 

Zespół Organizacyjny

 

Barbara Łakoma i Irena Soppa

 

Impreza dofinansowana ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

 


W internecie:
http://www.muzeumochla.pl/

W Norwidzie:

1. Lubuskie dziedzictwo kulturowe : Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli / [red. Irena Lew, Irena Soppa, Mieczysław Soppa ; zdjęcia Agnieszka Prokop, Jarosław Wnorowski, I. Lew]. - Zielona Góra : Muzeum Etnograficzne w Ochli, 2004.

2. Lubuskie kolędowanie [w Muzeum Etnograficznym w Ochli] / Anna Bensz-Idziak . - Il. //  Aspekty. - 2009, nr 1, s. III

 

 


www.wimbp.zgora.pl

 

 


Wyświetl większą mapę
niedziela, grudzień 12, 2010 16:00
To wydarzenie powtarza się

Szukaj w kalendarzu