Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
09 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Solanin Film Festiwal

Data: Cz. 24 Lut, 2011 20:00

news365.pl


Solanin Film Festiwal Vol.4 + niespodziewanka - 24.02.2011, godz. 20. Wstęp wolny.

na czwartym spotkaniu z filmami z nowosolskiego festiwalu filmowego przedstawimy dwa filmy dokumentalne w reżyserii Tomasza Wolskiego:

"Szczęściarze" 27'
Autor ogranicza pole obserwacji do pomieszczeń krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego w godzinach urzędowania, ściślej - do jego trzech pokoi. W jednym odbywa się rejestracja urodzeń, w drugim - zgonów, w trzecim - ślubów. Z obserwacji zachowań klientów każdego z trzech wydziałów, a... także obsługujących ich urzędniczek, wyłania się wizerunek naszej codzienności, ale także - obraz losu.

"Złota rybka" 52'
Opowieść o kolorowym świecie osób upośledzonych, wychowanków Domu Pomocy Społecznej, którzy przygotowują się do wystawianie spektaklu "Bajka o Złotej Rybce".

Po tych dwóch filmach zachęcamy do pozostania w Zielonej Jadłodajni - dla fanów filmowych rarytasów będziemy zawsze po filmach z Solanina prezentować perełki światowego kina, które dotychczas nie miały swej oficjalnej premiery w Polsce (w kinach, TV czy na DVD), na ogół te filmy wyróżniają się także rewelacyjną ścieżką dźwiękową... tytuł filmu niech pozostanie niespodzianką, zarezerwujcie dodatkowe 90 minut, koniecznie...
 


news365.pl


zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu