Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
24 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z IXIColor w BWA

Data: So. 26 Mar, 2011 19:00

news365.pl


 


Od 4 marca w galerii będzie pracował w galerii IXIColor. Zapraszamy do podglądania procesu tworzenia. Na oficjalne zamknięcie wystawy i spotkanie z artystą zapraszamy w sobotę 26 marca o godzinie 19:00.

Link do projektu Vinylogos, który będzie realizowany w marcu 2011 w galerii BWA ZG


IXI COLOR (dawniej Adam Jastrzębski, Adam-X)
artysta wizualny, niezależny kurator.

ur 1980 w Płocku. W latach 1998-2004 studia historii sztuki na UW. W tym okresie działał jako redaktor magazynu o sztuce współczesnej "SEKCJA", oraz kurator w studenckiej galerii ZAKRĘT. W 2004 zrealizował projekt IMPLANT w galerii Okna, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wystawa ta była zapowiedzią całej serii późniejszych projektów opartych na rekombinowaniu graficznych sampli. W latach 2004-2008 zrealizował szereg projektów w przestrzeni publicznej, m.in. cykl murali w klasach szkolnych, poświęconych wybitnym fizykom współczesnym i tematowi świata niewidzialnego. W 2006 związał się z grupą Vlepvnet i dołączył do składu redakcyjnego sieciowego magazynu pod tym samym tytułem. W tym samym czasie stał się jednym z inicjatorów powstania grupy MASSMIX. W 2008 po uroczystej zmianie pseudonimu artystycznego, skupił się w swojej twórczości na wątkach dotyczących filozofii przyrody. W swoich najnowszych projektach z tego obszaru analizuje proces tworzenia i rozwoju formy rozumianej jako ekspresja sił natury. Ten program artystyczny został zapoczątkowany wystawą DUCHOWE HIERARCHIE w Galerii Ikona, na której zostały zaprezentowane m.in. ilustracje do tekstów Rudolfa Steinera opisujących intuicyjne wyobrażenia o narodzinach przyrody. W kolejnym projekcie MARCHEWKA Z GROSZKIEM, prezentowanym w galerii Viuro, ixi color przedstawił symbolicznie różnicowanie się materii na dwa pierwotne przeciwieństwa i narodziny formy samej w sobie. Vinylowiec to najbardziej rozbudowany i wielopłaszczyznowy projekt z tego cyklu. Dana tu zostaje arbitralna matryca fikcyjnej rzeczywistości, która stopniowo, w zgodzie z określonymi regułami zapełnia się malarskim ciałem. Projekt stawia artystę raczej w roli pracowitych sił przyrody, niż arbitralnie działającego demiurga. Tworzenie to cierpliwe wyczekiwanie na anomalię, mutację przełamująca jednostajny szum rzeczywistości.
 


www.wimbp.zgora.pl


 zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu